Цикорієвий мак

Стара КартоПлянка радила послати гінця за Полеорою, божественною русалкою, аби особисто попрохала Перуна за їхні лани…

Однієї глупої ночі Дідух зібрав усіх польовиків на раду. ЛьоНика вкотре не прийшла. Сиділа у своїй землянці. Подейкували, наче в надрах її поля било синє джерело, тому-то льон стояв рясно зелений. Деякі молоді русалки обурювалися: чому ж то старий Дідух потурає примхам дівки, силоміць не приволочить на збори? Бо ж частенько так робив із іншими. А старійшина не поспішав зачіпати ЛьоНику. Не міг дати раду дівці. І не хотів.

Небц стояв осторонь. Тихцем радів, що примхливиця не прийшла. Після пригоди із Рожевим колоском ладен був крізь землю провалитися… Через сором, нерозділені почуття, обурення… І що з ним діялося?Сам не відав чому хотілося до скону лишитися цнотливим, як і ЛьоНика. Пережити Дідуха, Кудельницю, Просійку, Горох Іванка, Стодольника, Полудницю… Усіх, хто рятував його від смерті, хто потай насміхався, співчував, хто й донині обговорює, пліткує… Хотілося пережити розпусних польовиків, які звикли вважати себе святошами, які зневажають інших демонів, а самі й не кращі.

Переродитися у чистого святого духа. Стати польовим богом. І лише тоді обручитися із ЛьоНикою.

Із топкого багна на зібрання вийшла стара Болотниця. Вона не належала до польового братства: її болото розмістилося поміж лісом й полем. Проте багнянка товаришувала із польовиками аби не почуватися самотньою у своєму маленькому болоті.

А років триста тому ще й підсобила польовикам у їхніх гараздах. Одного разу, коли старий мельник прийшов топитися у болото, витягнула дідка на світ божий. Їй не завадило б мати у болоті мерця задля розваги, а ось польовикам могло й перепасти від Сварога, що не вберегли людину. У прадавні часи польові видива поклялися допомагати народові, який обробляє їхні поля.

Болотниця давно лишилася вдовою. Її чоловіка Вужака поранив вогняним подихом трьохголовий Змій, і він помер від перегрівання. Вужак частенько програвав парі й не повертав борги. А оскільки бився об заклад переважно із родом Зміїв, не раз отримував на горіхи.

Мітки

1 коментар

  • Вікторія сказав:

    Мені сподобалося! Легко читається, легко з’являється образ, виникає поступово ставлення до героя, сама мова приємна. Хотілося б ще чогось подібного прочитати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.