Програмуємося на успіх

Відомих американських консультантів-психологів Курта Чампіона Тойч (Champion Kurt Teutsch) і Джоел Мері Тойч (Joel Marie Teutsch) називають “інструкторами успіху”. Нічого надзвичайного подружжя Тойч не здійснили, лише відкрили для людства одну просту і закономірну істину — нічого в світі не буває випадковим, будь-яка проблема повторюється з покоління в покоління, поки не буде нарешті вирішена. І все наше існування — це також не випадковість, а закономірність, що корінням занурена в історію кожної сім’ї. Ми будуємо наше майбутнє на основі минулого існування наших предків. І їх цінності, нереалізовані бажання, заповітні або необережно висловлені думки можуть знайти втілення в житті їх нащадків, тобто нас з вами. Усвідомивши це, ми можемо змінити деструктивні моделі своєї долі й, звільнившись від нещасливого теперішнього і минулого, побудувати власне життя відповідно до нових переконань.

Завдяки методу Тойча багато хто став процвітаючим бізнесменом, в числі його клієнтів люди, що назавжди подолали залежність від наркотиків і алкоголю. Його лікування було успішним в багатьох випадках, коли безсилими виявлялися традиційна медицина і психотерапевтичні методи.

“Психогенетика — це не психотерапія, а перенавчання”, — любив повторювати лікар Тойч. Одне з основних правил психогенетики свідчить, що все, що відбувається з нами, дане на благо, і будь-яка навіть нещаслива подія має важливе позитивне значення. Визнаючи це, ми вчимося одержувати уроки з кожної події, що відбувається з нами. Ми маємо усвідомити, що самі ненавмисно сприяємо тому, що відбувається в нашому житті. Негативні емоції — страх, образа, провина, роздратування є причиною наших невдач, криз, конфліктів, погіршення фізичного стану. Хороше самопочуття і доброзичливі відносини, навпаки, беруть свій початок в почутті упевненості і самоповаги. Самодостатність — перша необхідна якість, яку повинна надбати людина, що вирішила змінити своє життя.

Кожна людина, спілкуючись з іншими, грає свою роль відповідно до генетично закладеної програми, знаходячись, зі слів лікаря Тойча, в “генетичному трансі”. Тільки “прокинувшись”, людина може розпочати самостійно управляти своїм життям, знаходячи здатність відповідати за свої вчинки, справи, почуття і емоції.

Спілкування з грамотним психогенетиком допомагає людині зробити огляд всієї історії життя, зрозуміти, як успадковані від предків психологічні риси впливають на сьогоднішні погляди і уявлення людини. Потім виробляється стратегія подолання генетичного впливу, що обмежує продуктивні можливості людини в його теперішньому і майбутньому.

Формула життєвого успіху не може бути універсальною для всіх. У залежності від того, як ви самі визначаєте ставлення до успіху, ваша підсвідомість або сповільнює, або прискорює його досягнення. Ми дійсно успадковуємо не тільки зовнішність своїх предків, але і певні моделі поведінки. Як класичний випадок Лікар Тойч описує приклад сімейної пари інвалідів, син яких з п’яти років мріяв стати чемпіоном з плавання. І він дійсно став олімпійським чемпіоном, реалізувавши пристрасну мрію своїх батьків. Основи його успішної кар’єри були закладені ще до його народження як базове внутрішнє бажання його предків.

Але так само ми успадковуємо переконання, які, навпаки, перешкоджають нашому успіхові. Коли батьки твердять своєму сину, що він нічого не зможе досягти в житті, вони програмують його на майбутні невдачі і неуспіх, оскільки він успадковує стан незадоволення. Незадоволення — один з головних “злодіїв” успіху. Яких би об’єктивних результатів людина не досягала, вона не буде відчувати себе успішною, поки не звільниться від негативних моделей минулого.

Для зміни свого життя на краще необхідно навчитися не шкодувати про минуле, а, проаналізувавши його, побачити перспективи, можливості, які дозволять нам досягти успіху сьогодні й завтра. Для того, щоб відчути себе щасливою і успішною людиною, психогенетики рекомендують дотримуватися основних принципів. Давайте і ми візьмемо їх на озброєння.

Отже:

 • Вірте в успіх! Навіть якщо сьогодні це ще не так, все одно продовжуйте програмувати свою підсвідомість на успіх і успіх. Перевірено — спрацьовує.
 • Приймайте рішення. Всі ваші прийняті рішення вже роблять вас переможцем. З цього моменту вчитеся діяти як абсолютний улюбленець долі.
 • Любіть себе. Коли людина саму себе вважає нікчемою, вона проектує точно таке ж відношення і з боку інших. Пробачте і прийміть себе. Милуйтеся собою. Поважайте і вчіться любити себе. І найголовніше — вчиться розуміти себе.
 • Вважайте все досяжним. Ніколи не говоріть “я не можу”, “це неможливе”. Вимовляючи це, ви всякий раз зумовлюєте для себе невдачу. Упускаючи при цьому вигідні операції, надбавки до зарплати, перспективні можливості.
 • Доводьте розпочате до кінця. Дуже багато хто будує грандіозні плани, але мало хто їх реалізує. Як правило, це не нестача розуму, здібностей або зусиль, а звичка, сформована в дитинстві. У зрілі роки така звичка буде заважати досягненню поставлених цілей. Навчившись не відкладати справи на потім, ви навчитеся втілювати в життя будь-яку свою ідею, якої б грандіозної вона ні була.
 • Живіть широко, дозволяйте собі надмірності. Наприклад, постійна зосередженість на своїх боргах буде мати зворотний ефект — ви ніколи не позбудетеся цього тягаря. Оскільки ви віддаєте, ви повинні і отримувати. Уявіть собі, що ви багаті. Оточуйте себе достатком. Згодом така позиція буде приносити вам все більше користі, підвищуючи якість і кількість того, чим ви користуєтеся.
 • Одним із секретів успіху є вміння зберігати таємниці.
 • Виправданням – бій! Коли ви перекладаєте провину за незроблене на іншу людину або непередбачені обставини, тим самим ви дозволяєте управляти собою чиннику, який не можете контролювати. Навіть якщо ви дійсно не винні. Значить, у вашому житті завжди будуть переважати люди і ситуації, що заважають вам досягати своїх цілей. Вчіться самі відповідати за все, що трапляється з вами.
 • Відстоюйте свої права. Багато хто з нас боїться це робити. Частіше за все через умов виховання і силу звички. З іншого боку, зберігаючи мовчання, людина погоджується із зневагою з боку інших і посяганням на свої права. Запам’ятайте: кажучи “ні” злу, ми говоримо “так” справедливості. Не залишайтеся сентиментальними і пригніченими. Навчіться бути навіженими і відчайдушними.
 • Контролюйте почуте. Забиваючи свій мозок поганими новинами і непотрібними нам подробицями, ми доводимо себе до депресії. Самі по собі слова людей означають не дуже багато. Значення має те, що відклалося у вас в голові. Ваша наполегливість в досягненні своїх цілей означає більше, ніж всі слова навколишніх і ваші передчасні сумніви. Не пускайте нікого за поріг своєї свідомості. Запам’ятайте ще один факт: все, що ви думаєте або говорите про інших, зрештою буде стосуватися вас.
 • Сьогодні й лише сьогодні. Якщо ви не задоволені зараз, завтра ви будете не задоволені ще більше. Почніть прямо зараз вчитися бути задоволеним собою. Своїми поглядами, здібностями, начальником, колегами. Покращуйте все, що можете або хочете. Інше приймайте таким, яке воно є. Спілкуйтеся з щасливими людьми, робіть те, що приємно вам.

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.