Доза щастя

Хорошої людини має бути багато – саме так люблять віджартовуватися ті, хто не відповідає визнаним стандартам краси й не намагається втиснути своє розкішне тіло у славнозвісні 90-60-90.

Десь із 20-х років минулого століття, західним ідеалом жіночого тіла став «хлоп’ячий» силует. І до сьогодні в сучасній західній культурі привабливими вважають худорлявих жінок і V-подібних (мезоморфних) форми чоловічого тіла. Постійні нав’язування й наполеглива популяризація стереотипів краси й українців наштовхують на думку, що цінність жінки полягає в красивому тілі, забезпечує її привабливість і обов’язковим атрибутом такої краси є худорлявість. Відтак, аби бути задоволеними своєю зовнішністю, три чверті жінок «сідають на дієту», а приблизно половина використовує сумнівні засоби для схуднення, підриваючи своє здоров’я, що провокує новий стрес. Більшість жінок невдоволені власним тілом. У поглядах на ідеальне жіноче тіло, доволі сталим лишається образ «ніжної, мініатюрної, без волосся на тілі, жіночної фігури, форми якої округлі й плавні, а шкіра м’яка і гладенька. Це тіло не має свідчити ні про силу, ні про міць, ні про самостійність, ні про мужність.

Якщо ж жінка не дотягує до модельної усталеної форми, тоді починається відверте вимотування організму дієтами, яке в більшості випадків закінчується придбанням тих чи інших захворювань, у тому числі системних. Проробляючи з собою такі досліди, дівчата, як правило, мають дуже обмежені уявлення про фізіологію жіночого організму. Модне слово «целюліт» увійшло в ужиток настільки, що з целюлітом борються навіть у віці дванадцяти-вісімнадцяти років, коли його в принципі не може бути в молодому організмі. Що ж до, жирової тканини, то в нормальній кількості вона нам необхідна. Іншими словами можна сказати так: жирова тканина – це депо наших гормонів, при її наявності відбувається нормальне забезпечення організму гормонами. Якщо говорити про фізіологію жінки, як таку: про шкіру, волосся, груди, блиск очей, нарешті, про сексуальність, – то все залежить від гормону «естрогену», який виробляється в організмі жінки. Другий за ступенем важливості гормон – «прогестерон», без необхідного вироблення якого неможливе настання вагітності. Якщо кількість того чи іншого з різних причин виробляється не в належному обсязі, відбуваються серйозні порушення в життєдіяльності організму. Всього має бути в нормі.

Зовнішня краса – це дуже умовне, надзвичайно змінне поняття, більше підвладне трендам. Як на мене, то зовнішня краса будується на пропорціях. Величезна частина зовнішньої краси залежить від самих нас. Кожна людина є особистістю, кожна людина має свої пріоритети. Стереотипи вбивають індивідуальність. І для багатьох краса – це далеко не перший пріоритет в житті. Особливо та, яка нав’язується соціумом. От модно в нас зараз мати великі груди й накачані губи. Стереотип? Думаю, що так. Красиво? Думаю, що для багатьох, але далеко не для всіх. Тому в кожного свій шлях і в кожного свій вибір.

Як доказ цьому світові моделі з пишними формами, які підкорюють олімпи моди та надихають інших жінок на природність, на любов до свого тіла.

 

Робін Лоулі

robin

Цього року Робін знялася для популярного Sports Illustrated. Вона відкрито засуджує дизайнерів за те, що вони залишають занадто мало шансів дівчатам пишних форм.

 

Клемен Дюссо

klemen

Клемен — обличчя американської марки American Apparel, яка прославилася своїми скандальними рекламними кампаніями.

 

Дженні Ранк

dzhenni

Вперше Дженні з’явилася в рекламі H & M. Бренд вирішив продемонструвати, що у моди немає конкретного розміру, кожна дівчина унікальна. Ранк закликає перестати турбуватися про стереотипи і почати насолоджуватися життям.

 

Тара Лінн

tara

Тара по спеціальності лінгвіст і до зйомок у рекламній кампанії H & M не мала досвіду в модельному бізнесі.

 

Деніз Бідо

deniz

Вона стала єдиною, хто вийшов у фінал шоу Серени Вільямс.

 

Саффі Карина

saffi

Саффі працювала моделлю, поки її договір не розірвали через зміну ваги. Тоді вона створила організацію, яка підтримує моделей plus size, і сама успішно працює в цьому бізнесі.

 

Кейт Діллон

keit

У Кейт були спроби стати «звичайною» моделлю, що призвело до анорексії. Тоді вона зрозуміла, що краще залишатися собою, і комфортно себе почуває в цій якості.

 

Ешлі Грем

eshli

Після зйомок для спеціального номера журналу Sports Illustrated, про Ешлі заговорили в усьому світі. Вона не є володаркою ідеальної модельної фігури, проте цей факт не заважає їй з’являтися на обкладинках найкращих журналів.

 

Кендіс Хаффін

kendis

Єдина модель з пишними формами, яка знялася для відомого календаря Pirelli 2015.

 

Жюстін Лего

justin

Вперше в історії Elle потрапила на обкладинку Elle Quebec, після чого їй відкрилися шляхи на багато подіумів світу.

 

Крістал Ренн

kristal

Стала моделлю в 14 років, після цього у неї почалися проблеми з вагою. Тепер все налагодилося.

 

Уїтні Томпсон

uitni

У минулому році перемогла в популярному конкурсі «10 кращих моделей Америки», чим і стала знаменита.

І залишається додати, що краса жінки починається з мрії. А мрії в жінок дуже схожі: коханий чоловік, міцна родина, цікава робота, вірні друзі, можливість розвиватись та подорожувати. Кожен раз, досягаючи хоч маленької мрії, жінка стає більш впевненою в собі, стає готовою досягати більшого, бути самостійною, але при цьому залишатися жінкою.

 

Фото і підписи до них взято з сайту FEMEL.COM.UA

1 коментар

  • Ostra Natali сказав:

    Вага у людини має бути такою, з якою їй комфортно жити. Якщо людина важить центнер і не відчуває жодного дискомфорту, немає комплексів і при цьому абсолютно здорова, значить це її вага. І до сраки мода та стереотипи.
    Дякую, Анжело, за кльову статтю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.