Кавова плантація в домашніх умовах

Криза? Катма грошей? Улюблена кава дірявить кишеню більше, ніж сир рокфор? Тоді час стати плантатором у себе в кімнаті (раби не додаються). Адже виростити кавове дерево досить просто. Воно чудово прикрасить інтер’єр Вашої оселі та довго милуватиме око зеленню, а ніс – ароматом. А ще Вам гарантовано непоганий врожай: півкілограма кави щорічно!

Якщо Ви вирішили випробувати себе в якості магната кавових полів, запам’ятайте: це дуже світло- і теплолюбна рослина. Тому забезпечте деревцю максимум світла та температуру, не нижчу за 22 градуси за Цельсієм. Рослина потребує вологого повітря, тож подумайте і про це. Якщо в кімнаті сухо, регулярно зрошуйте листя дерева водою. А коли вже стане тепло, можна винести його на балкон. Не зволікайте з поливом і підкормкою рослини.

Влітку його варто поливати досхочу, а взимку бажано не перегинати палицю із водою: коріння може підгнити. В той же зимовий період дереву не вистачатиме світла, тому можна використовувати люмінесцентні або спеціальні лампи для рослин, але пам’ятайте, що це стосується лише дорослих дерев: маленькі саджанці зазвичай бояться прямого світла і гинуть. Їх варто розмістити в півзатінку, бо інакше плакали Ваші плантації, а з ними, можливо, і Ви.

Кавове дерево ідеально приживеться на південному, південно-західному та південно-східному боці приміщення, обов’язково біля вікна.

coffe

Молоді саджанці необхідно пересаджувати щороку, та коли деревце почне плодоносити, можна буде пересаджувати його раз на три-чотири роки, навесні. Перед пересадкою влаштуйте дренаж у новому горщику. Видаліть підгнилі та хворі корінці. Склад ґрунту важливий лише наявністю слабкої кислотності. Можна використовувати такий: дернова земля: 40%, листова земля: 30%, річковий пісок: 20%, торф: 10%. Він підходить під саджанці сорту всім добре відомої Арабіки. Застосування добрив заохочується, як звичайного перегною, так і спеціальних мінералізованих сумішей. Зверніть увагу, що Ви не будете в захваті, від того, що аромат свіжого перегною явно не гарммонує з ароматом затишної оселі, тому краще розташовувати рослину на балконі.

Кавові дерева розмножують насінням, але можна знайти і готові саджанці. Вони відносно недорогі. Наберіться терпцю і за три-чотири роки Ви матимете обіцяний мішечок пахучого зерна. Або скінчиться криза, і Ви не забиватимете собі голову прикладною ботанікою на підвіконні. Зате радість і аромат від кавового деревцяо Вам забезпечені продовж усього року!

Підготував Андрій Абба

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.