Причастя кавою

В Європі каву називають аравійським вином. Порівняння з вином доречно в силу родинної естетики. По-перше, кава, як і вино, — купажний продукт, тобто змішаний з різних сортів. По-друге, у виробництві елітних марок кави все частіше використовується принцип шато — контрольованих найменувань. По-третє, кава й алкоголь зв’язані емпірично. Алкалоїд кофеїну, що скорив людство, підсилює сп’яніння і створює ілюзію протверезіння. Сполучення кави з тютюном і коньяком, як відомо, привело до поширення на Заході світського ритуалу трьох С: coffe-cigar-cognak. По-четверте, кава, як і вино, розташовує до спілкування, бесід на вільні теми, що не заохочувалися в тоталітарно-релігійних державах минулого. Простіше кажучи, кав’ярні суперничали з храмами.

withmilk

Релігійні догматики час від часу проклинали “чортове зілля” і намагалися закрити кавові будинки. Кава всякий раз виявлялася сильніше. А Папі Римському Климентові VIII настільки полюбився смак нового напою, що він оголосив його даром Бога для допомоги в нічних лихах. Завдяки благословенню Папи-кофемана в Європі почався кавовий бум.

Колись каву в Європі можна було купити тільки в аптеці. Вона вважалась ліками від багатьох недуг. Але в той же час не було такої хвороби, від інфаркту до раку, яку супротивники цього напою не пов’язували б із уживанням кави.

Любителям поспати відомо, що кава підбадьорює і підхльостує думки — так діє кофеїн. Він стимулює роботу серця і прискорює обмін речовин в організмі, поліпшує кровопостачання органів і тканин. Завдяки кофеїну міняється швидкість реакції, поліпшується кмітливість, асоціативне мислення і творчий потенціал. Однак суперечки навколо кави в науковому світі не вщухають донині.

Згідно досліджень, дія кофеїну на здоровий організм нешкідлива, а для гіпотоніків — людей зі зниженим кров’яним тиском — навіть бажана. Повне утримування від кави не рекомендовано сьогодні навіть сердечникам. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОЗ), кава перешкоджає розвитку раку товстої кишки. Але не слід випивати більше чотирьох чашок кави в день. Остерігайтеся змішувати каву з алкоголем. Кава аж ніяк не знижує алкогольний синдром. Навпаки, вона підвищує засвоюваність алкоголю. І останнє: кава ускладнює стан ранкового похмілля, ще більш збезводнюючи організм.

Автор невідомий

Мітки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.