50 відтінків кави

 1. “Капуччiно” – гурман
  До горнятка висипати вмiст порцiйного пакетика з кавою “Капуччiно”, залити гарячою водою та злегка помiшати. Зверху викласти збитi солодкi бiлки та посипати пiдсмаженими горiхами, родзинками, шоколадом.
 2. “Латте” – мiкс
  На дно сухого горнятка висипати вмiст порцiйного пакетика з “Латте”, залити гарячою водою та злегка помiшати. Утворену пишну пiнку можна посипати тертим шоколадом чи подрiбненим мускатним горiхом. Для збагачення смаку до напою можна додати чайну ложечку коньяку чи брендi.
 3. Кава “Вранiшня”
  Приготувати, як зазвичай, розчинну каву. Влити розтертi з 1 ложечкою цукру жовтки. Все добре розмiшати, перелити у горнятко, а зверху викласти густу пiну з бiлкiв, збитих з цукровою пудрою.
 4. Кава “Гердан”
  У горнятко влити 125 г несолодкої свiжозвареної кави “iердан”, пiзнiше додати 2 ст. ложки збитих вершкiв i злегка помiшати. Додати 50 г вершкового або кавового морозива, 2 чайнi ложечки цукру, згори притрусити шоколадною стружкою.
 5. Кава “Лагiдна”
  У нагрiтi горнятка влити щойно приготовану розчинну каву та вкинути по грудочцi цукру. Зверху викласти збиту з цукровою пудрою i ванiлiном сметану, посипати натертою з лимона цедрою та посiченим арахiсом.
 6. Кава “Кантрi”
  У нагрiтi горнятка влити щойно приготовану мiцну натуральну каву та додати по грудочцi цукру. Згори викласти збиту з цукровою пудрою i ванiлiном сметану, посипати тертою цедрою з цитрини, посiченими горiшками чи шоколадом.
 7. Кава “Примхлива”
  У нагрiтi горнятка влити по малiй чарцi коньяку або брендi, вкинути по грудочцi цукру та залити гарячою кавою. Зверху викласти збиту з цукровою пудрою i ванiлiном сметану, посипати натертою з лимона цедрою i посiченими горiхами, пiдсмаженим арахiсом.
 8. Кава “По-схiдному”
  Мiцну каву “По-схiдному” знавцi готують у джезвi. До неї засипають 1 ложку дрiбномеленої кави (з розрахунку на одну порцiю). Каву доводять до кипiння та знiмають з вогню на 1-2 хвилини. Так повторюють тричi: до утворення смачної пiнки. Перед подачею на стiл додають кiлька краплин холодної води, щоб гуща швидко осiла.
 9. Кава “Старий Замок”
  До неповного горнятка солодкої гарячої i доволi мiцної’ кави додати 40 г вершкiв, збитих з 1 чайною ложечкою цукру та ванiллю. Згори посипати тертим шоколадом та кокосовою стружкою.
 10. Кава “Сюрприз”
  Готується з однакових частин натуральної, розчинної кави, шоколадного сиропу та пареного молока. Зверху приправити збитими вершками.
 11. Кава “Делiкатна”
  Цей делiкатний напiй готується майже з однакових частин кави “Еспрессо”, шоколадного сиропу i пареного молока. Варто додати збитi вершки з родзинками.
 12. Коктейль “Галкiвчанка”
  Змiшати 3 ст. ложки розчинної кави, 1 ст. ложку какао з одним лiтром охолодженого, солодкого молока до утворення пiни. Подавати у вузьких бокалах з соломинкою та декiлькома кульками вершкового морозива.
 13. Напiй “Золотий колос”
  У нагрiтi горнятка влити щойно заварений кавовий напiй “Золотий колос”, додати збитi з цукровою пудрою i ванiлiном вершки, злегка вимiшати. Додати одну кульку вершкового морозива, 2 чайнi ложечки цукру, посипати тертим шоколадом та подрiбненими горiшками.
 14. Напiй “Здоров’я”
  Приготувати мiцний кавовий напiй, додати чайну ложку меду, розмiшати його до повного розчинення. Зверху можна приправити збитими вершками.
 15. Напiй “Люкс”
  На дно сухого горнятка засипати 1-2 ложечки розчинного кавового напою “Люкс”. Залити гарячою водою, додати декiлька шматочкiв подрiбненого шоколаду та розмiшати до повного розчинення.
 16. Напiй “Марiя”
  На дно сухого горнятка засипати 3 ложечки розчинного кавового напою “Марiя”, залити гарячою водою, додати цукор i охолодити. У склянку чи бокал покласти кульку вершкового морозива i залити охолодженим напоєм.
 17. Напiй “Десертний”
  Процiдити щойно заварений кавовий напiй, влити розтертi з однiєю столовою ложкою цукру жовтки. Все добре вимiшати, влити у горнятко та додати густої пiнки зi збитих з цукром бiлкiв.
 18. Кава “Араб”
  Приготування: На дно кав’яника насипати чайну кожечку цукру. Поставити кав’яник на вогонь. Коли цукор почне карамелізуватися (при цьому він набуватиме коричневого кольору), влити воду. Довести до кипіння, зняти з вогню, насипати каву (5-7 г на 100 мл) і закип’ятити. Одразу подати до столу.
 19. Кава “Діміана”
  Приготування: Змішати міцну чорну каву і добре заварений чай у пропорції 1:1. Окремо подати цукор.
 20. Кава “Жаннет”
  Склад: 4 ч. ложки меленої кави, 250 г молока, 1 яєчний жовток, 1 ст. ложка згущеного молока, 1 ст. ложка цукру, 1 ст. ложка коньяку, вершки
  Приготування: Каву заливають гарячим молоком, витримують 5 хв. під кришкою на слабкому вогні. Охолоджують, проціджують, додають жовток, збитий з вершками, цукром і згущеним молоком. Охолоджують, додають коньяк.
 21. Кава “Мокко-актив”
  Приготування: Дуже міцну гарячу чорну каву (40- 50 г кави на 500 мл води) процідити крізь вату або фільтрувальний папір. Додати сік одного лимона і 2-3 столові ложки меду. Подавати в маленьких чашечках. Вихід – 8- 10 порцій.
 22. Кава з коньяком і лікером
  Склад: Лід харчовий – 3-4 кубики, коньяк-10 мл, лікер «Південний» – 15 мл, кава – 100 мл.
  Приготування: Покласти в келихи кубики льоду, додати коньяк і лікер “Південний”. Наповнити келих чорною міцною солодкою кавою, яка відстоялася в холодильнику. Подати із соломкою.
 23. Кава з лікером
  Приготування: Налити в чашечку міцної чорної кави чайну ложечку лікеру. Можна подати лікер і окремо. Допускається заміна лікеру коньяком або ромом.
 24. Кава з мінеральною водою
  Приготування: В солодку охолоджену каву з молоком (цукор – за смаком) влити охолоджену мінеральну воду в пропорції 1:1.
 25. Кава з морозивом
  Склад: Кава – 100 мл, цукор -20 г, морозиво вершкове або кавове – 50 г.
  Приготування: Чорну проціджену каву підсолодити й охолодити. У склянку покласти кульку вершкового або кавового морозива і влити каву. Подати одразу після приготування.
 26. Кава з морозивом і збитими вершками
  Склад: Кава-100 мл, цукор-15 г, морозиво-50 г, вершки 30%-ні – 25 мл, пудра цукрова – 5 г.
  Приготування: В напій, приготовлений, як описано в попередньому рецепті, додати збиті і змішані з цукровою пудрою вершки. Подати одразу після приготування.
 27. Кава з прянощами
  Приготування: На дно неглибокої емальованої каструлі покласти цедру одного лимона й одного апельсина, нарізану шматочками; додати 4-5 шт. гвоздики, корицю, 20 грудочок цукру-рафінаду. Цукор облити коньяком (100 мл) і підпалити. Палаючу суміш залити міцною гарячою чорною кавою (1 л). Через 3-4 хвилини процідити крізь сито в чашечки.
 28. Кава з яйцем
  Приготування: Перемішати в склянці один жовток і тепле молоко або вершки (2 столові ложки). Влити чашку гарячої міцної чорної кави. За бажанням, до жовтка можна додати 1-2 чайні ложечки цукрової пудри.
 29. Кава італійська біла
  Приготування: Налити в чашку гарячу чорну каву 5-7 %-ної концентрації. Додати на кінчику ножа мелену корицю. Зверху налити гаряче молоко, не перемішуючи, в пропорції 1:1
 30. Кава паризька
  Приготування: В чашку гарячої чорної кави влити чайну ложечку какао-лікеру. Зверху покласти ложечку збитих вершків.
 31. Кава по-арабськи
  Склад: 5-7 г. натуральної кави, 1 ложка цукру.
  Приготування: Каву по-арабськи готують так: із розрахунку на одну чашку кави до маленької турки (джезви) кладуть 1 ложку цукру та наливають 5/4 чашки свіжої холодної води. Турку ставлять на вогонь. Як тільки вода закипить її знімають з вогню і всипають у неї дві чайні ложки натуральної кави. Помішують ложкою і знову ставлять на вогонь. Коли кава закипить її знімають з вогню і гарячою подають до столу. За смаком у каву додають цукор.
 32. Кава по-баварськи
  Приготування: Каву по-баварськи готують так: в емальованій каструлі розтирають два яєчних жовтки і 75 г цукрової пудри чи піску додають чашку гарячого молока і чашку міцної гарячої кави. Суміш ставлять на вогонь, безперервно помішуючи але не доводячи до кипіння. Додають желатин попередньо розчинений в кількох ложках теплої кави. Залишається розлити крем в маленькі формочки і поставити в холодильник. Кількість желатину визначають згідно з об ємом рідини керуючись дозуванням яке рекомендоване на упаковці желатину.
 33. Кава по-варшавськи
  Приготування: В кав’яник насипати каву, влити окріп (100 мл на 1/2 ложечки кави), довести до кипіння. Зняти з вогню, процідити, додати молоко або вершки в пропорції 1:1 і цукор. Знову довести до кипіння і розлити напій в чашки. Покласти в кожну зверху пінку.
 34. Кава по-віденському
  Склад: 6-8 г натуральної кави, 2 г цикорію, 2 ч. ложки цукру, 50 г вершків, 1 ч. ложка цукрової пудри.
  Приготування: Варять чорну каву, проціджують і додають 2/3 норми цукру. Решту цукру кладуть у збиті вершки. Вершки для збивання беруть 35% жирності, охолоджені. Подаючи на стіл, у склянку з чорною кавою кладуть ложечкою збиті вершки. До вершків можна додати трохи ваніліну, а зверху посипати подрібненим шоколадом.
 35. Кава по-ірландськи
  Приготування: Каву по-ірландськи готують так: розчиняють 1 чайну ложку цукру в чашці міцної кави. Виливають каву в емальовану каструлю і нагрівають, не закриваючи на повному вогні до гарячого стану. Додають туди 1 чарку (45 мл) ірландського віскі, а згодом наливають готову каву у високий келих Зверху обережно кладуть ложку збитих вершків.
 36. Кава по-італійськи
  Склад: 5-7 г. натуральної кави, 1 чайн. ложка збитих вершків, цукор, абрикосовий бренді за смаком
  Приготування: Каву по-італійськи готують так: для приготування використовують спеціальну кавоварку “еспресо”, в якій пара проходить крізь добре обсмажену та дрібно змелену каву. До густої та гіркуватої за смаком кави додають збиті вершки, цукор чи абрикосовий бренді.
 37. Кава по-львівськи
  Приготування: Каву по-львівськи готують таким чином: у чашку всипають 1,5 чайної ложки натуральної кави і заливають її окропом. Дають каві настоятися після чого за смаком додають цукор та молоко.
 38. Кава по-нідерландськи
  Приготування: Каву по-нідерландськи готують так: у чашку великого розміру наливають до половини гарячу міцну каву додають 1 чарку яєчного лікеру зверху кладуть 1 столову ложку збитих вершків та посипають порошком какао.
 39. Кава по-середземноморськи
  Приготування: Каву по-середземноморськи (з розрахунку на 8 порцій) готують так: виливають у каструльку 8 чашок свіжезвареної кави, додають 1/3 чашки цукру, 1/4 чашки шоколадного сиропу, 4 палички кориці 0,5 чайної ложки гвоздики. Доводять до кипіння і різко зменшують вогонь, щобі кава злегка кипіла, поки не звариться. Розливають каву порівно в теплі чашки і заповнюють їх до верху збитими вершками та кладуть скибочки лимону й апельсину.
 40. Кава по-турецьки
  Приготування: Міцну турецьку каву готують так: засипають до турки (джезви) 1 ложку натуральної (з розрахунку на одну порцію). Доводять каву до кипіння та знімають з вогню. Цей процес повторюють до утворення смачної пінки. Традиційно таку каву п’ють без цукру. Подають чорну каву з холодною водою за звичаєм, який вкоренився на Сході. Відпиваючи каву невеличкими ковтками запивають її холодною водою яка ще більше дає відчути чарівність напою.
 41. Кава по-французьки
  Приготування: Французьку каву з молоком готують так: варять каву звичним способом і додають таку ж кількість гарячого молока Ті хто любить солодку каву додають цукор.
 42. Кава фламбована
  Склад: 1 ч. ложка розчинної кави, 1/2 склянки води, 1/2 ч. ложки ванільного цукру, ванільне і горіхове морозиво, 20 мл коньяку, 1-2 кусочки цукру
  Приготування: Розчинну каву заливають кип’ятком, додають ванільний цукор, охолоджують. У бокал кладуть морозиво, наливають каву. У маленькій каструльці нагрівають коньяк з шматочками цукру, підпалюють і виливають у каву.
 43. Кава чеська біла
  Приготування: Налити в чашку чорну каву 5-7%-ної концентрації і гаряче молоко в пропорції 2:1. Окремо подати цукор.
 44. Кава яванська
  Приготування: Змішати гарячу каву і гаряче какао в пропорції 7:1, налити в чашки. Подати, поклавши в кожну чашку ложечку збитих вершків або збитої сметани. Окремо подати цукор.
 45. Кава “Капуцин”
  Приготування: В міцну чорну каву влити стільки молока, щоб напій набув коричневого відтінку.
 46. Кава “Мармурова”
  Приготування: Чорну каву вилити в чашку. Перед тим як подати до столу, впорскнути кондитерським шприцем трохи теплого молока. Каву не перемішувати.
 47. Коблер “Кавовий”
  Склад: Сироп кавовий – 20 г, сироп малиновий – 10 г, лід – 80 г, чай міцний несолодкий – 20 мл, вершки збиті – 1 столова ложка.
  Приготування: Спочатку на дно келиха кладуть подрібнений харчовий лід (приблизно до половини, а то й до двох третин висоти), потім решту компонентів. Усі компоненти перемішуються одразу в келихах. Перемішують вміст келиха ложкою, додають збиті вершки. Приготовлений коблер одразу ж подають до столу.
 48. Мазагран
  Склад: Кава міцна натуральна – 40 мл, лимон 1/5 шт., ром – 5 мл, вода газована або охолоджена переварена – 100-150 мл, цукор – 15-20 г.
  Приготування: Міцний настій чорної кави охолодити і змішати з водою, ромом, цукром та подрібненим льодом. Подати сильно охолодженим, з льодом, у високих склянках. В кожну склянку покласти кружальце лимона. Подають мазагран із соломинкою.
 49. Напій кавовий
  Склад: 10 г натуральної кави, 20 г фруктового сиропу, 1 ч. ложка цукру, 45 г натурального вина, 2/3 склянки води, лимонна кислота.
  Приготування: Варять чорну каву з цукром і охолоджують. Після остигання проціджують крізь чисту серветку, з’єднують з фруктовим сиропом і вином, кладуть лимонну кислоту й кусочок льоду.
 50. Справжня кава по турецьки
  turka
  Склад: Кава в зернах. Турка об’ємом не більше 200мл
  Приготування: Каву змолоти до стану пудри. Засипати разом з цукром (за смаком, цукор обов’язково!) до турки. Залити холодною перевареною водою до рівня найвужчої частини турки. Поставити на повільний вогонь. Чекати, поки однорідна піна не підніметься до верху турки. Турку зняти з вогню. Ні в якому разі не допустити закипання (великої бульбашки). Дати відстоятись кілька хвилин.Розлити каву до чашок з пінкою.
  Коментар: На Сході кава без пінки прирівнюється до найвищого ступеня зневаги. Врахуйте. Для прискорення осідання дрібних часточок кави можна, під час відстоювання кави, капнути кілька крапель холодної води. Бажаю отримати велекий сатісфекшн! Час приготування: 7 хв.

Всі рецепти були знайдені на широких просторах інтернету і консолідовані ще в 2008-2009 роках.

Мітки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.