Ключ до успіху справи – здатність успішно керувати іншими

Усе залежить від лідерства. Більшість людей бажає знайти виняток замість того, щоби стати винятковими.

Зараз ви керуєте, маючи певний рівень навичок. Заради того, щоб краще зрозуміти цей принцип, давайте скажемо, що на шкалі від 1 до 10 ваші лідерські навички сягають 6. Я знаю ось що: ефективність вашої роботи ніколи не буде вищою, ніж ваша здатність керувати іншими й впливати на них. Ви не можете постійно діяти на вищому рівні, ніж той, на якому зараз перебуває ваше лідерство. Іншими словами, ваші лідерські здібності визначають рівень вашого успіху – а також успіху тих, хто працює з вами.

Нещодавно мені трапилися такі слова президента мережі готелів Hyatt: “За двадцять сім років роботи в сфері послуг я зрозумів ось що: 99% усіх працівників хочуть добре працювати. А вже те, як вони це роблять, просто відображає того, на кого вони працюють“.

Важливість ефективного лідерства добре ілюструє одна кумедна історія.

Під час зборів відділу продажів менеджер лаяв працівників за невтішні результати їхньої роботи.

– Я вже ситий по горло вашими вибаченнями й кепськими цифрами. Якщо ви не можете виконувати свою роботу добре, може, є інші продавці котрі з радістю вхопилися б за шанс продавати високоякісні продукти, які кожен із вас має честь представляти?

Потім, повернувшись до новоприбулого працівника. який у минулому був футболістом, менеджер запитав:

– Якщо футбольна команда не виграє, що відбувається? Гравців заміняють. Правильно?

Запала тиша. Тоді колишній футболіст відповів:

– Насправді, пане, якщо вся команда має проблеми, то змінюють тренера.

Лідерство – це не ексклюзивний клуб для тих, хто “народився таким”. Навички, котрі є сирим матеріалом лідерства. можна набути. Об’єднайте їх із бажанням – і ніщо не зможе зупинити вас у тому, щоби стати лідером. PERTUSIN покаже вам принципи лідерства, а ви маєте викохати в собі бажання.

Є дуже мало книжок з лідерства, у більшості йдеться про управління. Здається, люди плутають поняття “лідерство” та “управління” (менеджмент).

Джон В. Гарднер, виокремив 5 характеристик, що відрізняють лідируючих управлінців від пересічних:

  1. Лідируючі управлінці мислять категоріями майбутнього й бачать далі, ніж сьогоденна криза та квартальний звіт.
  2. Інтереси лідируючих управлінців у компаніях, де вони працюють. не обмежуються відділами. котрі вони очолюють. Вони хочуть знати, як взаємодіють усі відділи компанії, і постійно виходять за рамки своїх безпосередніх сфер впливу.
  3. Лідируючі управлінці роблять високу ставку на бачення, цінності і мотивацію.
  4. Лідируючі управлінці володіють сильними дипломатичними навичками, які допомагають їм розбиратися з конфліктуючими вимогами численних складових.
  5. Лідируючі управлінці не приймають status quo.

Менеджмент – це процес забезпечення належного втілення програми та цілей організації. Натомість, лідерство стосується виявлення бачення й мотивування людей.

Люди не хочуть, щоби ними управляли. Вони хочуть, щоб їх вели. Комусь доводилось чути про світового менеджера? Про світових лідерів – так. Лідерів в освіті – так. Політичних лідерів. Релігійних лідерів. Бізнесових лідерів. Так. Вони ведуть (корінь анг.слова лідер – lead – означає “вести” ). Вони не управляють. Пряник завжди перемагає батіг. Запитайте у свого коня. Ви можете привести його до води, але не можете змусити його пити. Якщо ви хочете управляти кимось, то управляйте собою. Виконуйте це добре, і ви дійдете до того, щоби перестати управляти і  почати вести.

  • Знати, як виконати роботу – це досягнення працівника.
  • Показати іншим – це досягнення вчителя.
  • Упевнитися, що робота виконується іншими –  досягнення управлінця.
  • Надихати інших працювати краще – досягнення лідера.

Я хочу, аби ви могли робити те, що притаманне лідеру. Наш новий проект “Successful inspiration” який стартує сьогодні присвячений саме такій  меті. Читаючи статті з цього проекту і починаючи застосовувати принципи лідерства, будь ласка, пам’ятайте про  Брюса Ларсона. У своїй книжці “Вітер та вогонь” Ларсон навів цікаві факти з життя канадських журавлів: “Ці великі птахи, що пролітають величезні відстані над цілими континентами, мають три визначні якості. По-перше, вони чергуються в лідерстві. Жодний птах не залишається попереду весь час. По-друге, вони вибирають лідерів, котрі можуть впоратися з турболентністю. А птаха, що веде, решта весь час підтримують курликанням”.

Сподіваюсь, ви дізнаєтесь про лідерство достатньо багато, щоб зайняти своє місце попереду. У кожному віці настає момент, коли лідерство мусить вийти на передній план, щоби прийняти поточні виклики. Тож не буває потенційних лідерів, яким не випадає нагоди виявити себе.

Будьте готові скористатися своїми можливостями!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.