Оскароносна драма: 12 Years a Slave

Рекомендуємо відхилитися ьогодні від новорічно-різдв’яної тематики і подивитися фільм про не зламну людську гідність

“12 років рабства” (англ. 12 Years a Slave) — оскароносна американсько-британська історично-біографічна драма режисера Стіва Макквіна, що вийшла 2013 року. У головних ролях Чіветель Еджифор, Майкл Фассбендер, Бенедикт Камбербетч. Стрічку знято на основі автобіографії Соломона Нортапа.

Сценаристом був Джон Рідлі, продюсерами — Деде Ґарднер, Бред Пітт та інші. Вперше фільм продемонстрували 30 серпня 2013 року у США на кінофестивалі в Теллурайді. В Україні у кінопрокаті прем’єра фільму відбулась 12 грудня 2013 року.

Картина стала переможцем найпрестижніших кінопремій та конкурсів, здобувши Премію “Оскар” за найкращий фільм, “Золотий глобус” за найкращий фільм-драму, Премію БАФТА за найкращий фільм.

Сюжет: Драма про реального чоловіка, що був рабом не тільки людини, але і свого століття. У 1800 році в Новому Орлеані, як і на загальній території США, процвітало рабство. Це горе не обійшло і головного героя фільму, цілком реальну особистість, по імені Соломон Нортап, чорношкірого скрипаля. 1841 рік, Нью-Йорк, США. Соломон Нортап — вільний чорношкірий, йому запропонували вигідну роботу у Вашингтоні. Проте його викрали і продали у рабство. Протягом 12 років Соломон переходить від одного рабовласника до іншого, проте він зберігає свою гідність. Це відбувається аж доки Соломон не зустрічається з Семюелем Бассом, борцем з рабовласницьким станом.

Фільм отримав позитивні відгуки.

Під час показу у США протягом першого (вузького, зі 18 жовтня 2013 року) тижня фільм був показаний у 19 кінотеатрах і зібрав 923,715 $, що на той час дозволило йому зайняти 16 місце серед усіх прем’єр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.