Дивимось на вихідних: Фільми про письменників.

Знайомитися з біографіями видатних людей мистецтва можна не тільки за сухо викладеними статтями в енциклопедіях і не з біографічних книг. На щастя, долі багатьох цікавих письменників перенесені на великий екран.

oKino.ua розповідає про кілька гарних фільмів, присвячених видатним літераторам.

КАФКА

kafka

Режисер Стівен Содерберг зняв кіно біографію Кафки так, як це зробив би сам письменник за інших обставинпередавши параноїдальний і похмурий дух його творів. Реальні факти з життя Кафки перемежовуються з сюжетами з його книг: так, непоказний клерк з страхової компанії вступає в підпілля, яке бореться проти Замку і його влада над містом і особистістю. У роль Кафки в картині вжився знаменитий Джеремі Айронс.

НОРА

nora

В 22 роки, ще задовго до того, як написати «Дублінців», «Улісса» і «Поминки по Фіннегану», Джеймс Джойс з першого погляду закохався в просту покоївку Нору. Дівчина довго ігнорувала Джойса, але коли відповіла взаємністю, вони більше ніколи не розлучалися, переживши разом чимало. Про це і розповідається у картині «Нора», головну роль в якому зіграв Юен МакГрегор.

ПОВНЕ ЗАТЕМНЕННЯ

total_eclipse

Ця історія не могла не стати фільмом. Два видатних поетасимволіста, у обох – проблеми з цим світом і зі своєю особистістю, у обох – залежності і потяг до самознищення. Поль Верлен і Артюр Рембо були коханцями протягом декількох років, причому цей роман не приніс радості: молодший на десять років Рембо був жорстокий фізично і морально до свого кумира. Цей болючий зв’язок між двома геніями розкривається у фільмі «Повне затемнення» завдяки емоційній грі акторів Девіда Тьюліса (Верлен) і 21річного Леонардо Дікапріо (Рембо).

СЕСТРИ БРОНТЕ

bronte

Ця картина оповідає про стосунки між талановитими сестрамиписьменницями Емілі, Енн і Шарлоттою Бронте, кожна з яких окремо прославилася в англійській літературі. Сестри підтримували один одного в радості і жалі, разом витримували шквал критики і скепсису до них, як до авторівжінок. Разом опікувалися проблемним братомхудожником. Фільм «Сестри Бронте» цікавий не тільки сюжетом, але й участю найсильніших актрис Франціїмолодих Ізабель Аджані і Ізабель Юппер у ролі Емілі і Енн.

УАЙЛЬД

wilde

В основу цієї картини лягла книга про Оскара Уайльда, яка отримала Пулітцерівську премію. Але не це головне достоїнство фільму, а участь супер чарівного Стівена Фрая в головній ролі. Актор знайшов у біографії письменника близькі мотиви: він теж довго не міг прийняти свою гомосексуальність. Зараз складно уявити в ролі Уайльда когось іншого: Фрай вжився в роль не тільки завдяки особистій історії, але і зовнішній подібності. У фільмі етично розповідається і про фатальних коханців Уайльда. І що цікаво, зіграли їх зірки британського кіно Майкл Шин і Джуд Лоу.

РИТМ

beat

У 1951 році, граючи у не тверезому стані в Вільгельма Телля, Вільям С. Берроуз застрелив свою дружину Джоан. Як свідчить легенда, саме після цієї трагедії він став писати книги, займатися мистецтвом і всім іншим, що зробило Берроуза найвпливовішою фігурою в світовій культурі. У фільмі «Ритм» розповідається, що відбулося незадовго до загибелі Джоан. Перекладена назва картини не зовсім вірна, бо в оригіналі це «Beat» – посилання до субкультури, частиною якої був Берроуз. Фільм не багатий на події, швидше, вловлює настрій і характери головних героїв, ролі яких виконали Кіфер Сазерленд і Кортні Лав.

АГАТА

agatha

Всі знають історію про те, як Агата Крісті, дізнавшись про зраду чоловіка, на одинадцять днів безслідно зникла. Повернувшись, вона так і не розкрила таємниці, де була і чим займалася. Донині біографи припускають, що могло б тоді статися з королевою детективів. Фільм «Агата» – вигадана версія про зникнення Крісті. Письменниця (у виконанні блискучої Ванесси Редгрейв) за час своєї відсутності виношує план помсти чоловікузраднику і знаходить прихильника в особі журналіста і автора-початківця детективів (його грає молодий Дастін Хоффман).

Приємного перегляду і теплих вам вихідних!

1 коментар

  • Олег сказав:

    Щодо Кафти, то варті уваги і його листи до батька, це, як на мене, філософія відречення та сховку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.