Національна Толока

Толока — український історичний фільм, екранізація Шевченкового вірша «У тієї Катерини хата на помості…». Режисер — Михайло Іллєнко.
Ідея зйомок фільму в автора виникла 1967 року. Наразі фільм знаходиться у виробництві, зйомки розпочалися у лютому 2013 року. Стрічка є першою масштабною екранізацією твору Шевченка за часів Незалежності України.

Цей вірш у Кобзаря один з найкоротших — шістдесят сім рядків. Його можна було б записати на долоні, як шпаргалку, але рядкам поета на долоні буде тісно,

— говорить автор фільму Михайло Іллєнко,

— Лінії життя» просяться за межі сторінки, порушують кордони свого часу… Потужні силові лінії продовжують слова поета і тягнуться до нас — у наше минуле, сьогодення і далі у майбутнє.

Картина приурочена до 200-річного ювілею поета

Ми знімаємо фільм про перемогу. Сьогодні Україна долає фатальне коло, помічаючи його кордони кров’ю – йде війна. Ми затрималися у циклі приреченості від свободи до рабства, від свободи до рабства, від свободи до рабства, від свободи…
«Толока» – це спроба усвідомити «коло приреченості» нашої історії, до якого нас привчили, – і вийти за його межі. Цей фільм не ілюструє історію України. «Толока» фокусує увагу саме на кармі вітчизняної історії, щоб врешті допомогти змінити її.

В основу сюжету ліг шевченковий вірш про те, як в Катерину закохалися троє козаків. Вона пообіцяла, що піде за того, хто визволить її брата з турецького полону. Намагаючись зробити неможливе, двоє загинули.
Третій козак врятував брата Катерини. Але той виявився її коханим. Обман розкрився, і Катерина поплатилася життям. Вона знала, чим це їй загрожує, але пожертвувала своїм життям задля спасіння коханого.
Цим твором Тарас Шевченко повертає нас до часів, що вимагали ставити на кін найцінніше. Тоді кожен крок, кожен вчинок або рішення могли коштувати життя.
Творчість Шевченка завжди презентувалася виключно як трагічне звернення до глядача без жодної посмішки. У «Толоці» драматичні ноти будуть полемізувати з іронічними і навіть комедійними.

Ми хочемо зробити якісний фільм не лише для тих, хто знає і любить Шевченка, але й для тих, хто впевнений, що Шевченко – всесвітньо відомий футболіст. Кінострічка знімається за формулою: ми, для нас, про себе.

«Толока» – це вільна екранізація вільних рядків вільного поета. На екрані буде не лише відтворення фабули твору Шевченка, а й сучасний погляд на рядки романтичної балади, звучатиме відлуння творчості Шевченка в історії України та в сьогоденні.

Сьогодні фільм «Толока» відзнято на 45%. Через відсутність фінансування довелося зробити зупинку більш, ніж на рік. До річниці Шевченка Верховна Рада України своєю постановою підтримала виробництво фільму, але яким був затверджений бюджет фільму «Толока» зразка 2012 року, таким він і залишається сьогодні.
Потім розпочалася АТО. І з нами більше немає актора Віталія Лінецького. Як би це не було складно, ми вимушені перезнімати фільм спочатку – з іншим актором. Тому гроші потрібні вже зараз.
Ми шукаємо можливості скрізь – звертаємося до іноземних продюсерів, до наших інвесторів. Збираємо частинами: матеріалами, грішми, вмілими руками, порадами…

Якщо маєте можливість якось допомогти (матеріалами, консультаціями чи грішми) відзняти фільм, звертайтеся у приват на офіційній cторінці “Толоки” у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.