600 разів навколо світу

Він більше часу проводить у небі, а не на землі і літає частіше, ніж ходить. До Львова приїхав британець Фред Фінн – рекордсмен за кількістю кілометрів, які він подолав як пасажир літака. До Книги рекордів Гіннеса він потрапив ще у 1983 році і з того часу його ще ніхто не перевершив. За більш ніж п’ятдесят років подорожей Фінн подолав більше 24 мільйони кілометрів – а це немов 600 разів облетіти Землю по екватору!

Ще в дитинстві,-  розповідає Фред, бабуся водила його на місцевий аеродром спостерігати за літачками. Відтоді його мрії були лише про  небо.

Вперше  я полетів з Лондона до Нью-Йорка. Політ тривав 18 годин (Хоча зараз цю відстань можна подолати за 3 години).

А шлях до рекорду почався дуже банально. Фред керував фабрикою, яка виготовляла олівці. Тоді вони пропонували робити їх не з деревини, щоб не вирубувати лісів, а з синтетики. Щоб пропагувати цю ідею, Фінн з робочими поїздками відвідав десятки країн світу. Не зчувся, як став рекордсменом. Літав здебільшого надзвуковими літаками “Конкорд” – так економив час. За це творці літака нагородили його іменною лейбою для багажу. Схожих нагород у світі – одиниці. Адже всього “Конкордом” мандрівник  літав 718(!) разів.

А компанія British Airways підготувала для мене лист, який дозволяє   знайомитися з членами екіпажу і працівниками авіакомпанії в будь-якій точці світу.   Одного разу таке знайомство мені дуже допомогло:  потрібно було терміново вилітати, але місць у салоні не було. Мене посадили в крісло запасного пілота.  Так я і дістався до місця призначення.

У  кабіні пілотів мандрівник міг навіть розмовляти з пілотами з літаків, що пролітали повз. “Правда, побачити співрозмовника не можна: адже наша швидкість – 74 км на секунду”

fred-finn-pic-swns-959635806

До речі, в літаках «Конкорд» Фред завжди сидів на одному і тому ж місці – 9-а. Тільки одного разу він скасував замовлення. І це, як згодом з`ясувалось,  врятувало йому життя : чоловіка, який зайняв «його» місце, вдарив ножем в голову лунатик, який сидів у сусідньому ряду. Лезо дивом не дійшло до мозку . За час своєї кар`єри мандрівника Фред тричі потрапляв у надзвичайні ситуації, аварії. А одного разу його літак навіть викрадали.
За п`ятдесят років  мандрів Фред Фінн став справжнім експертом у світі подорожей. За своє життя він провів понад 7 тисяч ночей у готельних номерах, а це майже 19 років. У 1992 року, разом із знімальною групою каналу Discovery він вперше приїхав в Україну. І саме тут знайшов собі дружину . 11 років він мешкає на Полтавщині і не полишає своїх подорожей світом та Україною
У Львові відомий  мандрівник вже вчетверте. Вважає це місто одним з найкращих у світі.

Гарного вам дня!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.