Roxy Less розповідає про емоції та фото в стилі nude

Сьогодні в нас стартує нова рубрика Інтерв’ю на сніданок. Час від часу ми публікуватимемо інтерв’ ю з цікавими, гарними людьми. І немає значення чи вони відомі чи ні, в нашу рубрику може потрапити будь-хто, хто “впаде в око” нашій редакції )))

Кожен з героїв цієї рубрики відповість на кілька запитань. І першою буде фотограф Roxy Less.

Roxy Less

– Представтесь будь-ласка?

Мене звати Роксана, зараз живу у Львові. Декілька років до цього жила у Дніпропетровську. Roxy Less не псевдонім, а справжнє ім’я 🙂
– Коли ви почали займатись фотографією?

Точно сказати складно, але перша запланована фотосесія відбулась два роки тому. До цього іноді знімала щось навколо себе.

 

– Яка була перша фототехніка?

Іронічно, але першою фототехнікою я користуюсь і зараз 🙂 Це Canon 550D. До цього були “мильниці”.

 

– Хто найчастіше стає героями ваших фото?

Зазвичай мене цікавлять жіночі портрети. Але іноді я не проти познімати чоловіків і дітей, адже їх в кадрі мені зрозуміти значно складніше, тому це для мене як випробування. Для жінок перевагу я віддаю незвичайній не ляльковій зовнішності, мені не цікаво знімати дівчат “барбі”. Також люблю емоційних людей, які багато посміхаються. Тобто, мені потрібен певний емоційний діапазон.

 

– Ви співпрацюєте з професійними моделями?

Іноді працюю з моделями з агенств. Зазвичай з ними простіше, тому що вони мають певний досвід, і добре знають з якого ракурсу і в якій позі краще виглядають. Мені подобається знімати модельні тести.

 

– Чи пробували ви себе у ролі моделі?

Так, час від часу знімаюсь у фотографів роботи яких мені імпонують. Це буває не так часто, але трапляється. Роблю я це більше для того, щоб відчути себе “з іншого боку”, і зрозуміти деякі психологічні моменти спілкування фотографа з моделлю. Чим більше я фотографую – тим краще вчусь позувати, і навпаки. Для мене це цікавий досвід. І звісно бачити свої гарні фото подобається кожній дівчині 🙂

 

– Куди виставляєте свої роботи?

З соцмереж у “Вк” і на “фейсбук”, з фотосайтів – “500px” i “35photo”.

 

– Якими фотографами захоплюєтесь?

Я не дуже знаюсь на закордонних фотомитцях. Вітчизняні ж, здебільш повторюють те, що вже зробили на заході (окрім окремих випадків). З закордонних фотографів найбільш вражають: Паоло Роверсі, Хельмут Ньютон, Енні Лейбовіц, Пітер Ліндберг, Тім Уокер. З репортажників останнього часу Анрі Картьє-Брессон. Наразі читаю його книгу “Вирішальний момент”.

 

– Який у вас улюблений жанр фотографії?

Подобаються всі жанри 🙂 Але знімаю поки в одному, це портрет. Планую спробувати багато інших, тим більше останнім часом намагаюсь знімати щось більш схоже на художній фешн. Трохи відійшла від постановних “казок”.

 

– У вас була екстремальна фотосесія?

Мабуть таких вже екстримальних не було жодного разу 🙂 Одна була на вершині гори, ще одна з останніх була в Карпатах, де у нас був один день до сутінок, щоб дістатись потрібного місця зйомки. В результаті позніматись встигли лише 20 хвилин. І я зрозуміла, що в гори треба їхати точно з ночівлею 🙂

 

– Ви складаєте сценарій для фотосесії, чи все відбувається спонтанно?

Перед фотосесією зазвичай вигадую стиль. Підбираю одяг з існуючого у мене, або моделі. Настрій фото складається вже впродовж зйомки, і дуже залежить від моделі.

 

– Який аргумент в пропозиції фотосесії НЮ є безвідмовним і моделі погоджуються?

Я майже не знімаю ню, більше знімаюсь сама. Але нема такого, щоб когось  треба аж вмовляти. Є люди які за умовчанням не вважають цей жанр аморальним і легко погоджуються, якщо їм подобається стиль в якому знімає певний фотограф. З іншими просто не бачу сенсу працювати.

 

– Яка частина оголеного тіла найкраще виглядає на фото?

Не можу виділити щось одне, адже якраз подобається сукупність частин тіла, а не ці частини окремо. Оголене тіло саме по собі прекрасне, не має значення жіноче, чи чоловіче.

 

– Як сприймають рідні оголені фотосесії?

Цілком нормально 🙂 Мені мабуть пощастило мати рідних з широкими поглядами. Люди ж нормально сприймають античну скульптуру і живопис, де є оголені жінки і чоловіки, так само фото ню є теж мистецтвом. Дівлячись звичайно які саме фото 🙂

 

– Часто люди прирівнють ню до порно, що ви на це відповідаєте?

Були коментарі зухвалого характеру, були інтимні пропозиції у повідомлення. Я таких людей за адекватних не вважаю, і просто ігнорую. Наприклад, для мене жінка в дешевій червоній білизні на ліжку з пелюстками троянд це більше порно, ніж хороше ню-фото з повністю оголеною жінкою. Тим більше, хто сказав що порно це погано? Просто це окремий жанр, і треба бачити різницю 🙂

 

– Скільки часу віддаєте фотографії?

Зараз майже весь вільний час, рахуючи, що не вільний у мене зайнятий теж комерційними замовленнями з фото. Звісно треба іноді відпочивати і відволікатись, але для мене займатись фотографією це не важка робота. Більше задоволення, ніж втоми 🙂

 

– Звідки беруться задуми ракурсів?

Тільки досвід і експерименти. Нескладно зрозуміти з часом з якого ракурсу модель буде краще виглядати з певними рисами обличчя. Тим більше за 2 (в середньому) години зйомки я роблю фото з дуже багатьох ракурсів.

 

– Яке ви бачите майбутнє у своєї фотографії?

У мене зараз трохи перехідний момент  і те, чого я хотіла від своєї справи починає змінюватись. Мені хотілось би знімати для закордонних видань, але і імениті фотографи кажуть, що робота на замовника теж накладає певні обмеження, і не завжди те, що хочеш знімати для себе буде приносити прибуток. Наразі шукаю золоту середину, і здається буду шукати все життя. Поки, те що я точно буду робити – це навчатись знімати краще і покращувати свії художній смак і навички.

 

– Що ви порадите початківцям у цій справі?

Почати 🙂 Робити кожен день щось цікаве, планувати великі і важливі речі, знімати кожен день, спілкуватись з людьми, якщо предмет фото це людина – намагатись зрозуміти того, кого знімаєш.

 

– Що вас надихає?

Твори митців, скульптура, живопис, генії фото, музика. Також дуже сильно надихають емоційні переживання. З часом зрозуміла, що краще позитивні, ніж негативні. Більше економії власної енергії. Також дорослішання надихає. Тому, що ти розумієш, що у тебе не так багато часу, щоб стати кимось важливим для цього світу. Або хоча б для групи людей.

 

– Крім фотографії ще чимось цікавитесь/займаєтесь?

Дуже люблю походи. Живу в найгарнішому місті України, тож обожнюю виходити кудись просто подивитись на Львів, і попити каву. Є ще багато планів: навчитись грати на гітарі, робити якісь хендмейдові штуки, подорожувати країнами, але це все я впевнена буде з часом. Цікавить мистецтво у всіх його проявах, тому багато про це читаю і споглядаю.

 

– Три факти про себе: що любите/не любите

– Люблю гори і дику природу
– Щирих і добрих людей, привітні комнанії, своїх друзів і рідних
– Почувати в собі енергію щось робити

– Не люблю людей, які цінують тільки свою думку
– Клієнтів, які не поважають мій час
– Іноді себе ненавиджу, але вважаю що це відчуття нормальне для творчої людини 😀

 

– Побажання читачам журналу Pertus.in 

Ніколи не вимагайте нічого від інших, але від себе постійно. Викидайте з життя те, що заважає. І робіть важливі речі для себе і рідних. Тому що, це все, що у вас насправді є.

 

Мітки

5 коментарів

 • OOHFIRО сказав:

  Хороші роботи.
  Цікаво було б взнати, чи є якийсь зиск (матеріальний, в тому числі) від викладання фотографій в інтернеті.

  А чого людина неадекватна, якщо при вигляді голої жінки пропонує секс? 🙂 Цілком природна реакція.

  • Roxy сказав:

   Дякую 🙂 Наразі соцмережі це дуже потужний інструмент для реклами. Дуже багато цікавих замовлень я отримала саме завдяки тому що хтось знайшов мої фото в контакті або на фейсбуці.
   Природна реакція в тому разі якщо дівчина взяла і роздяглась перед певною людиною в певних романтичних обставинах. В тому разі якщо оголене тіло показане з художньою метою, і насамперед для того щоби показати його лінії та красу, а не банально викликати інстинктивні бажання – пропонувати такі речі незнайомій людині трохи некоректно.

   • OOHFIRО сказав:

    Це дуже тішить, що хороша робота може знайти своїх покупців (замовників) через інтернет.

    Гарне оголене тіло все ж відрізняється від інших гарних форм тим, що викликає “інстинктивні бажання” – саме тому існує поняття еротики. Якщо цього не відбувається, то хтось халтурить: або модель, або фотограф.

    Те, що пропонувати секс незнайомій людині некоректно, я можу погодитись, хоч і з деякими обмовками. Сам я таке зробити ніколи не наважусь, наприклад. Ну, але це зовсім інша тема.

  • Аліна сказав:

   природня реакція? а ви всім, чиї оголені фотографії бачите в інтернеті, пропонуєте секс? варто ж розділяти реальний і віртуальний простір.

   • OOHFIRО сказав:

    Аліна, в моїх словах було багато жартівливого – он там і смайлик стоїть. Не будьте такою колючою 😉
    Вам цікаво, чи всім гарним дівчатам я б пропонував секс? Я б не пропонував, бо маю багато внутрішніх рамок, але хотів би. 🙂 І що тут неприродного?

    Ви чомусь закликаєте розділяти реальний і віртуальний простір, а я бачу лише розділ між природними бажаннями (інстинктами) та неможливістю їх реалізації через соціальні перешкоди (часто, штучні).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.