Джеймі Олівер – шеф-кухар і гордий тато….

Я сьогодні в черговий раз дивилася передачу “Обід за 15 хвилин” в якій, як завжди готує відомий кулінар Джеймі Олівер. Якщо чесно, я є його фанатом. Для когось богом кулінарії є Gordon Ramsay, або George Calombaris або ще хтось інший. А для мене кулінарним кумиром є Jamie Oliver та Дарія Цвек, але про неї іншим разом. Я люблю його прості, швидкі і смачні рецепти. По можливості слідкую за його життям та діяльністю. І чомусь саме сьогодні мені здалося, що було б гріхом не розповісти нашим читачам про цього видатного кулінара. Отже, трішки про Джеймі з вікіпедії і трішки з того, що чула та читала про нього:

Джеймс Тре́вор «Джеймі» О́лівер, MBE (*27 травня 1975, Клеверінґ, Аттлсфорд, Ессекс, Велика Британія) — англійський кухар, телеведучий, автор популярних у світі книг і телепрограм на теми кулінарії, підприємець та громадський діяч.

Одним із своїх головних кулінарних вчителів Олівер вважає Дженнаро Контальдо, під керівництвом якого він пізніше працював. Справжня популярність прийшла до нього після його першої появи на телебаченні, коли в 1996 році він знімався в передачі Christmas at the River Café (саме в River Café він тоді працював кухарем).

jamieoliver

Джеймі Олівер має прізвисько «Голий кухар» (англ. «The Naked Chef»), яке походить від назви першої телевізійної програми з його участю. Прізвисько немає нічого спільного з оголенням, обираючи назву продюсер програми Патрісія Левелін (Patricia Llewellyn) мала на увазі «кухар без таємниць», бо в програмі йшлось про прості і доступні рецепти смачної їжі від Джеймі Олівера.

Джеймі приділяє велику увагу соціальним проектам. Одним з напрямків його діяльності є створення благодійних ресторанів Fifteen, де він навчає 15 важких підлітків роботі в ресторанній індустрії. Він вже відкрив такі ресторани у Лондоні, Амстердамі, Мельбурні та багатьох інших містах. Виручені від проекту гроші йдуть в його благодійну організацію «Нахабна відбивна», яка навчає кухарській справі бідних юнаків і дівчат.

Оліверодин з найзатятіших борців з фастфудом в сучасному світі. Так, сім років тому він почав активну кампанію під назвою Feed me Better” (“Годуй мене краще!”), спрямовану на поліпшення якості їжі в школах. За ці роки приблизно у половині шкіл Великобританії вдалося досягти видимих результатів і істотно знизити відсоток ожиріння у дітей. За його словами, тільки при прищепленні культури їжі дітям, з них можна виростити дорослих, які в майбутньому будуть стежити за собою і власними дітьми.

jamie_oliver_2_v081

При цьому його кампанія виявилася настільки масштабною і всеосяжною, що відомі мережі швидкого харчування багато в чому змінили свій підхід до продаваної їжі. McDonalds в Англії тепер намагається використовувати місцеві продукти (тепер це найбільший оптовий покупець яблук в Англії) і змушений був відмовитися від використання курей, які були вирощені в клітках.

Джеймі люто пропагує власноручне вирощування продуктів. Він реалізовує проект по залученню дітей і школярів до сільського господарства і агітує за вивчення підростаючим поколінням кулінарного мистецтва.

У червні 2003 року Джеймі Олівер отримав лицарський орден від Королеви Великобританії Єлизавети Другої.

jamieoliver

За діяльність задля освіти людей та, зокрема, дітей у сфері харчування отримав премію конференції TED у 2010 році.

За перші десять років своєї діяльності (1998—2009) Дж. Олівер написав і видав півтора десятка книг з кулінарії (остання побачила світ у квітні 2009 року), які перекладено на більшість мов світу (українські переклади невідомі). Більшість його книг – літературні записи його телевізійних програм

Його телепередачі раніше можна було дивитися на телеканалі Меню-ТБ, але після його закриття з етеру вони не зникли. Телеканал Сонце зараз запустив в себе кілька його програм зі своїм озвученням.

За словами Олівера, він не прихильник якоїсь певної кухні. У цьому плані у нього немає патріотизму і головне для нього у тому, щоб продукти були корисними. При цьому він часто підкреслює те, що краще використовувати місцеві, натурально вирощені продукти. Так, у його мережі ресторанів jamie’s Italian, розташованих по всьому світу, 70-80% продуктів місцеві, і тільки такі незамінні продукти як прошутто, пармська шинка і оливкова олія – привізні.

Джеймі завжди намагається показати людям те, яким чином вони можуть урізноманітнити свій повсякденний стіл. Його першочерговим завданням є не приготування приголомшливих і неймовірних по складності страв, а створення простих і корисних страв з продуктів, які можна купити в кожному супермаркеті.

Крім всенародної любові, його успіхами захоплюються багато знаменитостей. Так Бред Пітт і Дженніфер Аністон запрошували його приготувати собі вечерю, а в 1999 році він готував обід для Прем’єрміністра Великобританії Тоні Блера.

Все це дозволило Джеймі посісти першу сходинку в списку найбагатших британців до тридцяти років за версією The Sunday Times.

В особистому житті Олівер зразковий сім’янин. У 2000 році він одружився на моделі Джулієтт «Джулс» Нортон, а в 2002 році народилася перша дочка. До теперішнього моменту у них четверо дітей: троє дочок і один син. При цьому, всім їм були надані дуже незвичайні імена: Поппі Хані, Дейзі Бо, Петал Блоссом Рэйнбоу і Бадді.

58497_original

При всіх безсумнівних чеснотах кухні Джеймі Олівера, вона проста і невигадлива. Він часто байдуже ставиться до рецептів і може легко змінювати один продукт на інший, якщо його не виявилося під рукою. При приготуванні страв він не замислюючись порушує будь-які кулінарні правила.

Якість його ресторанів часто залишає бажати кращого. Його ресторан Fifteen був визнаний найгіршим рестораном за версією путівника Хардена і удостоївся найнижчих оцінок за їжу, обстановку та обслуговування. Олівер був звинувачений путівником у дилетантстві і надмірно завищених цінах. Також він був обраний читачами Square Meal Guide одним з шести найгірших ресторанів Лондона. Він був удостоєний величезної кількості поганих відгуків: у загальній складності 8000 оцінок «жахливий», «шокуючий», «саркастичний» і «грубий».

Недолюблюють Джеймі і багато відомі особистості. Жерар Депардьє називає всі його проекти чистим маркетингом і ні чим більше. А володар трьох зірок Мішлен кухар Марко П’єр Уайт назвав його кампанію за покращення якості харчування у школах цинічним рекламних трюком.

Як би то не було, зараз Джеймі Олівер, безсумнівно, відомий і популярний кухар у світі. І нехай не все, що він робить володіє винятковим професіоналізмом, але на мою особисту думку, він набагато ближче до потреб звичайних людей, ніж багато інших великих кухарів світу.

Офіційний сайт Jamie Oliver   Facebook   Instagram   Pinterest   JamieOliver.Ukraine

jamieoliver

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.