Більше тисячі слів…

Кожен із нас прагне любові й розуміння. Видатний режисер Костянтин Станіславський гарно підмітив, що зрозуміти означає відчути. Спілкування якраз і є тим місточком, який дає можливість налагодити такі відчуття, або, як інакше ми кажемо, знайти спільну мову. Щоб відчути свого співрозмовника насамперед треба навчитися слухати і правильно формулювати те, що ми хочемо сказати. З того факту, що ми наділені двома вухами й одним язиком, можна зробити мудрий висновок, що ми повинні слухати удвоє більше, аніж говорити.

Логічно, що у спілкуванні чоловіки й жінки поводяться по-різному. Чоловіки більше уваги приділяють змісту спілкування, а жінки безпосередньо процесу. Зазвичай чоловіки уважно слухають секунд десять, а потім починають розмірковувати, що самі хочуть сказати,тобто не вислуховують співрозмовника до кінця, не прагнуть з’ясувати, чи правильно його зрозуміли. Жінки, на відміну від чоловіків, емоційніші, комунікабельні, чутливіші. Чоловіки спрямовані на конкретні дії, на досягнення мети, активніше відстоюють свою точку зору, а жінки легше піддаються переконанню і спокійніше приймають чужу думку.

Дослідження вчених зводяться до того, що мовою почуттів є мова невербального спілкування, до якої належить і мова тіла, і жести. Невербальний контакт має набагато більше значення ніж слова. У жінок всі емоції написані на обличчі. Чоловіки, навпаки більш стримані. Невимушене і легке спілкування з протилежною статтю – справжнє мистецтво і ті, хто його опановує, отримують те, чого хочуть.  Багато чоловіків і жінок вміють привертати до себе увагу і без слів. Найчастіше подібні ігри ведуть жінки, адже чоловіки більш логічні і прямолінійні. Однак справжньому підкорювач жіночих сердець необхідно знати і про хитрощі, за допомогою яких представниці прекрасної половини людства маніпулюють і привертають до себе увагу.

Ви помічали коли-небудь, як поводить себе жінка, якій подобається чоловік? Мимоволі вона подає йому невербальні знаки – злегка поправляє волосся, сміється, закидаючи голову і піднімаючи підборіддя, стріляє очима. Усе це важлива частина тонкої любовної гри. Бажання фліртувати жінка може висловити оголенням шиї або зап’ясть, адже це найбільш незахищена і ніжна частина її тіла. Деякі спокусниці починають облизувати губи або грати прикрасами.

Чоловічі невербальні сигнали набагато простіше, ніж жіночі, тому що чоловіки надають мові жестів трохи менше значення. Їм властиво явне домінування, вони агресивні й генетично не налаштовані на розшифровування невербальних сигналів. Вони діють і отримують результат. Тому жести, властиві чоловікам, для жінок легко вловимі. Якщо він починає поправляти одяг або наводити на себе зайву привабливість, роблячи відповідні рухи, це явна ознака того, що жінка йому цікава. Такий рух, як фіксація рук на ремені, підсвідомо є сексуальним сигналом. Чоловік  показує жінці, що їй слід звернути увагу (особливо цей жест очевидний, якщо пальці вказують на низ живота). Жест, аналогічний цього – руки в кишенях штанів. Якщо чоловік у вашій присутності робить що-небудь подібне, можете не сумніватися, ви йому не байдужі.

Чоловік, який хоче сподобається жінці, показує себе у всій красі, тобто в повний зріст. Пильний погляд в очі розповість жінці про наміри. Після цього практично всі дівчата опускають очі. Це відбувається на рівні рефлексу, тому не варто приймати цей жест, як відмову. Якщо протягом хвилини ви побачили, що дівчина підняла очі і подивилася у наш бік, значить, вона згодна пофліртувати з вами. Досвідчені спокусниці можуть спеціально надавати знаки уваги кільком чоловікам, щоб заплутати або змусити ревнувати. Розпізнати брехню тут допоможуть безумовні рефлекси, боротися з якими не зможе ні один маніпулятор. Важливо те, як жінка говорить або дивиться на того чи іншого кавалера. Якщо тон її голосу стає нижче, а зіниці розширюються значить чоловік, який знаходиться поряд з нею, дійсно їй симпатичний.

Жінки, охочі сподобатися, нерідко схрещують ноги, бажаючи показати їх у більш вигідному світлі. Нерідко вони намагаються зняти з себе якийсь елемент одягу: недбало граються туфлею, поправляють бретельки сукні або розстібають ґудзики. Чоловікові, який вступив у гру з подібною німфою, потрібно “віддзеркалити” всі її дії. Цілком прийнятним варіантом може стати ослаблення вузла краватки або  розстебнення верхнього ґудзика сорочки. Якщо чоловік хоче сподобатися жінці, він буде всіляко чепуритися, сам того не підозрюючи (поправляти волосся, застібати та розстібати ґудзики, смикати манжети, струшувати з себе пил тощо). Якщо в розмові з вами він поглядає на ваші губи, то йому дійсно цікаво те, про що ви говорите.

Якщо  людина бреше, то тримає долоні ближче до голови: підпирає ними підборіддя, чухає ніс або повіки, починає нервувати й тому дзвенить ключами, пересуває дрібні предмети з місця на місце. Ще  потирає руки, торкається чола або накриває обличчя обома долонями повністю, зображуючи уявну втому. Слухаючи жінку, чоловік може притримувати підборіддя рукою. Якщо великий палець при цьому торкається щоки, а вся рука прикриває рот, то він не вірить її словами. А якщо чоловік починає злегка розминати мочку вуха, значить, йому набридли промови й він хоче висловитися у відповідь. Пам’ятайте, що жінка ніколи не буде доторкатися до чоловіка, який їй нецікавий. Тому якщо жінка порушує особистий простір чоловіка  – це знак, щоб переходити до більш активних дій.

Отож відшліфовуйте свої знання, досліджуйте мову почуттів. І не забувайте, що спілкуватися – це «любити очима», а справжнє порозуміння відбувається тоді, коли ви можете вільно сказати один одному, ким ви є, про що думаєте, що відчуваєте, що любите, що поважаєте й цінуєте, що ненавидите і чого боїтеся, чого бажаєте, на що надієтеся й у що вірите.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.