Як змінити своє життя за 4 тижні.

Проста, але дуже ефективна інструкція, яка всього за 4 тижні, радикально змінить ваше життя!

Цей метод поділений на чотири блоки, по одному тижню на кожний. Разом – місяць. Всього місяць самостійної роботи, щоб змінити на краще своє життя! Хто виконає нижченаведений план: через місяць ви себе не впізнаєте.

Отже, на кожний тиждень плану – три завдання, які треба впровадити у своє життя. І залишатися з ними на протязі всього місяця. В ідеаліі довше, але тут вже вирішувати вам.

Тиждень 1.

Чистка тіла і свідомості

 1. Ранній підйом, близько 6 ранку. Тут же з’являється час для себе, якого ніколи не вистачає протягом дня. Наслідок – тиша і спокій, можна не відволікаючись займатися своїми справами, поки домашні сплять. Це ідеальний час для ранкових практик, для налаштування тіла на те, щоб прожити цей день на 100%. Лінь, небажання рано вставати – це зовсім не показник втоми. Для мене це показник того, що не хочеться жити своє життя. Навіщо вставати з ліжка – там знову похмурий ранок, метро, робота… От якби першою думкою було “скоріше б ранок – новий день!”? Погодьтеся, навряд чи з таким відчуттям ранній підйом буде проблемою. Так ось, виявляється, працює в обидві сторони. Життя грає всіма барвами й іскриться – будете легко бігати вранці. Або… Будете легко бігати вранці – і життя заіскриться!
 2. Полегшене харчування. Для прийдешніх змін нам потрібно колосальний обсяг енергії. Ймовірно, зараз вона витрачається на те, щоб підтримувати наш організм в нормальному, функціонуючому стані, всупереч впливу алкоголю, цигарок, важкої жирної їжі, випічки, солодкого… У кожного є свій список цих слабкостей, потрібне підкреслити. Точніше, викреслити. Ви можете самі вибрати той вид харчування, який вам здається правильним. Я вірю в вегетаріанство і сиру їжу. Але одне знаю точно: алкоголь, чіпси, солодкі газовані води, напівфабрикати, джанк-фуд не вписуються ні в одну концепцію здорового харчування. Тому все це – виключити. Порції – зменшити, і не наїдатися перед сном. В іншому – слухати свій організм або дієтолога. Найголовніше – не навантажувати себе надзавданнями по виведенню і перетравленню токсинів. Навпаки, варто максимально полегшити його долю, годувати легкою, здоровою, смачною їжею. Йому буде щастя, а вам – енергія для дій.
 3. Спорт. Це саме обов’язкове. Не втомлюся повторюватитонус і здоров’я фізичного тілаобов’язкова умова для духовного здоров’я. А рух, як відоможиття. Так от, щоб пробудити життя (дух) у виснаженому тілі, треба його розворушити! Будь-яким підходящим для вас способом. Мої варіантийога, біг і танці. Намагайтеся щодня рухатися більше, в будь-якому вигляді: танцювати перед дзеркалом, збираючись на роботу; відмовитися від ліфту і ходити по сходах; влаштовувати повноцінний ворк-аут в спортзалі, не важливо.

Тиждень 2.

Чистка простору, справ та оточення

 1. Чистка простору. Викидаємо все! Запхнути на антресолі – не вважається. Наводимо порядок у всіх кутах, на всіх столах, у всіх шафах, у всіх місцях. Подумайте – кожна річ у вашому будинку забирає не тільки шматочок місця, але і шматочок вашої енергії. Кожна, навіть сама маленька! Вона того варта? Я в свій час так захопилася цим методом, що винесла на смітник майже всі свої речі. Залишайте лише корисні і потрібні речі, речі які вас радують, які надихають, які ви любите. Тонкий момент – якщо ви досі зберігайте ведмедика, якого подарував коханий на 14 лютого 1998 року, а з коханою давно розлучилися – таким «позитивним» спогадам не місце поруч з вами. Позбавляйтеся, не думаючи! Побачите – дихати стане легше. Особливо якщо витерти скрізь пил і помити підлогу.
 2. Чистка справ і зобов’язань. Згадайте, скільки років ви збираєтеся підучити англійську. А скільки обіцяєте заїхати  до тітки Марусі? А скільки пунктів з передноворічного плану ви роками переносите в кожен свіжий список? Згадайте всі подібні обіцянки, дані собі та іншим. І вирішите, що з ними робити. Варіантів, власне, два: (1) зробити, (2) відмовитися від них назавжди, навічно викреслити зі списку. Але якщо не можете викреслити тітку Марусю – їдьте прямо завтра. Робіть справи, замість того, щоб тягати за собою тягар відповідальності і незадоволеності собою ж.
 3. Чистка оточення. Закінчити всі відносини, які тягнуть вас назад, доводять до депресії. Відмовитися від спілкування з тими, хто вічно критикує і вічно всім незадоволений. З тими, з ким не залишилося нічого спільного. З тими, у кого нема чому навчитися. І навчитися йти, навчитися говорити “ні”. Дозволити собі бути “невдячною”, “невихованою”, “божевільною”, “стервом” – якщо така ціна свободи. Винятокбатьки. З ними, на мій погляд, потрібно налагоджувати відносини. Як би важко це не було.

Тиждень 3.

Плани, цілі і мрії

 1. Записувати і виконувати плани. У нас же якраз залишився список справ з попереднього тижня. Як він вам? Викликає радість, ентузіазм і бажання негайно засукати рукави? Якщо ні, можливо, варто викреслити з нього ще кілька пунктів. Або – виконати їх, і потім викреслити. В обох випадках на вас чекає приплив сил і бажання жити. А ще – дописати те, що змушує все всередині завмирати в очікуванні. Згадати, що ви любите, або любили колись. Не забувайте планувати не тільки роботу і гроші, але і відпочинок, час з друзями і коханими, час на себе (цей пункт вічно всі забувають або не вважають за потрібне планувати). Потрібно написати такий план, який захочеться виконати, від якого будуть тремтіти коліна і свербіти руки. Все – одночасно. Написати зі свого життя книгу, яку вам самим було б цікаво прочитати. А вже до цієї книги додати конкретні терміни і конкретні кроки.
 2. Список не ймовірностей. Одна з найулюбленіших моїх вправ. Практикую її до сих пір, і з кожним разом все нахабнішою стаю (хоча здавалося б, куди вже?). Полягає воно ось у чому: написати список своїх мрій, які не збудуться ніколи. Ну, таких крутих і настільки позамежних, що їх виконання не віриться від слова зовсім. До них можна віднести світове панування і бажання піднятися на Еверест (а вам вже 89 років). Вимикайте критику і уявіть, що всі можливості світу біля ваших ніг, треба лише клацнути пальцями.  Є час, гроші, будь-які потрібні зв’язки, є всі таланти, які потрібні. Чого б хотіли? До речі, мій перший список неможливого, написаний у лютому 2014 року, на сьогоднішній момент збувся. І мені досі смішно від того, наскільки скромними мені тоді здавалися мої “не ймовірності!”.
 3. Планувати щодня. Кожен вечір писати план на наступний день. Короткий, зразковий, який завгодноале план повинен бути. І з вечораце важливо. Навіть якщо на наступний день ви жодного разу не згадаєте про існування цього плану, ваша продуктивність підвищиться в рази. Перевірено! І ще: не забувайте заглядати в глобальний план і задавати собі питаннячи туди ви рухаєтеся? А куди? А рухаєтеся ви взагалі кудинебудь? А чому?

Тиждень 4.

Розширюємо кордони.

 1. Спробувати жити інакшеДо найдрібніших дрібниць. Піти на роботу новою дорогою. Зайти в незнайоме кафе або в дуже дорогий магазин. Спробувати новий вид спорту. Спробувати робити те, що ви ніколи не робили. Кожен день, займаючись звичними справами, питати себещо прямо зараз я можу зробити трохи інакше? Потрібно створити у себе звичку пробувати нове, поступово йти з протоптаних стежок.
 2. Виходити із зони комфорту. Звичайно, всі попередні пункти, якщо ви і правда їх виконаливже не слабкий вихід із зони комфорту. Але тут ми підемо далі, подивимося в очі своїм страхам. І не тільки подивимося, але і будемо воювати з ними. Тут я прихильник радикальних методів. Боїтеся висоти? Йдемо стрибати з парашутом. Боїтеся шефайдемо до шефа зі свіжою пропозицією. Боїтеся незнайомих компанійвперед на вечірку, в незнайому компанію. І в самоті, щоб не ховатися за розмовами з подружкою/приятелем. І вчимося в таких ось польових умовах.
 3. Відпочивати. А ви як думали – тільки працювати? Тільки відпочинок з обов’язковим виходом з будинку, обов’язковим відключенням інтернету, і обов’язково в самоті. І обов’язково (і чесно!) із зворотнім зв’язком самому собі. Що це було? Як все пройшло, які зміни відбулися? І як жити далі, після всього цього?
  Те що чекає вас в середині цього шляху (не кажу в кінці, бо це нескінченна дорога) перевершить ваші очікування. Виконуючи ці (найпростіші!) речі щодня, вбудовуючи їх у своє життя, ви відчуєте гармонію, всемогутність, побачите світло у кінці тунелю і стежку, яка вкаже вірний шлях. І з часом вона перетвориться в дорогу. Звучить пафосно, але правда – вона така пафосна подруга.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.