Як перестати планувати: 7 уроків імпровізації

Імпульсивні рішення розширюють наші можливості. І коли нам здається, що планування вже не дає потрібних результатів, приходить пора вчитися імпровізувати.

Так вважає Патрісія Медсон – викладач Стенфордського університету, глава каліфорнійського центру “Созидательная життя” і автор книги “Уроки імпровізації”. Її поради допомагають навчитися приймати рішення миттєво і з найбільшою користю для справи. Ми пропонуємо вам 7 уроків з її книги.

Урок 1. Погоджуйтеся. Мова не про бездумне підтакування у відповідь на будь-які пропозиції. Якщо справа стосується важливих для вас речей, ви, швидше за все, не замислюючись, виберете найкраще, і це правильно. Однак там, де вибір не принциповий, “так” краще, ніж “ні” і чим трата часу на вибір. Скільки можливостей для нового ви закрили, кажучи “ні”, навіть не спробувавши з’ясувати, що цікавого для вас приготувало життя?

Говорячи “так”, ми можемо уникнути дуже великого гріха – блокування. Найчастіше ми блокуємо не тільки оточуючих, а й самих себе. “Я погано малюю, тому навіщо мені цим займатися? І взагалі, з чого я взяла, що можу стати художником ?

Урок 2. Не потрібно готуватися. Якщо збір валіз псує настрій, віддайте перевагу настрою. Проблема в тому, що ті, хто думками весь час знаходиться в майбутньому, пропускає справжнє. В імпровізації дуже важливо не упустити момент. Найважче у цьому правилі – вчитися боротися зі страхом, що без підготовки у вас нічого не вийде. Автор пропонує ставитися до майбутньої події, як до коробки з подарунком (долі) і вірити, що там обов’язково щось є. Як правило, ми опиняємося готові до іспит , а зайві спроби щось згадати тільки забирають сили.

Пісні, музика, картини – будь-які творчі ідеї проходять через людину, але не створюються нею.

Урок 3. Присутність вирішує все. Намічені заняття в спортзалі можуть відкладатися до останнього. Допоможе одне з правил імпровізації – просто прийдіть! Складні завдання лякають, але просто з’явитися в тому місці, куди ви хочете потрапити, нічого не варто. А опинившись на місці, ще простіше взяти в руки штангу, встати на бігову доріжку або сісти на велотренажер.

Заведіть своє життя, як машину і летіть до вашої мети. Ви любите своїх батьків? Так відвідайте їх. Мрієте стати письменником – сідайте за стіл і пишіть.

Урок 4. Почніть де завгодно. Пошуки правильного початку забирають час, вважає Патрісія. Але як тільки ви приступили – справу можна вважати розпочатою та результати вже трохи ближчим. Важко почати прибирання? Приберіть пакет з-під молока у відро для сміття і підійміть що впало на підлогу.

Визначте свою задачу. Коли ви закінчите читання цієї книги, відкладіть її і зробіть те, що прийшло в голову в першу чергу. “Потопити” ідею дуже просто. Не треба піддаватися цьому пориву.

Урок 5. Будьте посереднім. Ми втомлюємося від того, що хочемо здаватися розумнішими, сильнішими, красивішими і талановитішими. І чим сильніше ми напружуємося, тим гірший результат. При цьому, що б ми не робили, завжди знайдеться те, що зроблено краще. Та й небезпека помилки теж завжди існує. Тому нам просто треба переконати себе в тому, що наші результати мають право на існування.

Якщо перед вами стоїть відповідальне завдання, підійдіть до його вирішення в звичайному робочому режимі так, немов ви не прагнете нікого вразити. Робіть те, що вам здається природним, простим і очевидним.

Урок 6. Дивіться фактам в обличчя. Це правило допомагає в незліченній кількості випадків, оскільки ми тільки й робимо, що намагаємося втекти від реальності. Нам не подобаються люди з їх незрозумілими для нас характерами, події, до яких ми не звикли, будь-які нові реалії. Ми не знаємо, як з цим працювати, спілкуватися і жити. А імпровізатор просто приймає все таким, як є.

Імпровізацію можна порівняти з умінням кататися на велосипеді, гірських лижах і дошці для серфінгу. Ці види спорту характеризуються непередбачуваністю. Все змінюється щосекунди. Щоб не впасти, ми повинні постійно балансувати.

Урок 7. Будь ласка, помиляйтеся. Автор не вважає, що помилок треба уникати. Як викладач вона навіть просить студентів робити помилки свідомо, щоб вийти за рамки свого звичайного бачення. Маса відкриттів науки і техніки були здійснені саме в той момент, коли дослідник помилився.

Нам видається, що після кожної нашої помилки ряд суддів з кам’яними обличчями піднімають таблички з балами, як після виступів спортсменів-фігуристів. Було б непогано переглянути підхід суспільства до помилок, які абсолютно природні для людей і навіть можуть привести до позитивних результатів.

В особистому житті вміти імпровізувати ще важливіше!

Вдалого вам дня! ♥

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.