Артемій Лебедєв про шкоду месенджерів

Російський дизайнер Артемій Лебедєв розповів в своєму блозі на Live Journal про шкоду месенджерів і про те, чому чати і повідомлення про повідомленнях погано позначаються на ефективності організації робочого часу.

Чим швидший і інформативніший чат, тим гірше людині. Бо чат- як паразит, присмоктується до комп’ютера або телефону і захоплює мозок людини. Робота, читання, справи – ​​все йде на другий план, тому що поверх усього цього в будь-яку секунду на тебе випаде повідомлення від когось, з ким в дану секунду ти спілкуватися не збирався. А потім втягнешся в бесіду і чекаєш відповіді, замість того, щоб займатися справою.

Електронна пошта – ідеальний інструмент спілкування.

Паузи в кілька годин або навіть в пару днів не сприймаються як паузи. Можна все обдумати і відповісти, коли потрібно. З чатом так не буває. Чат безцеремонний і моментальний.
Я просидів в чатах років сім, це було дуже давно. Мене злякала надефективні інтерфейсу. Проблема тільки в тому, що ця надефективність не робить мене ефективним. Я тупію, а чат вдосконалюється.
Я повністю відмовився від усіх видів чатів. Я користуюся тільки смсками, але по справі – обмін однією-двома фразами і читаю їх лише кілька раз в день. На комп’ютерах і телефонах я “випалюю все”, що схоже на чат, відразу. Відключаю всі нотифікації (це як чат, тільки тупіше, тому що відволікає, але нікому відповісти ).
У студії у нас дуже мало штрафів, але один час 200 доларів за використання чатів знімалися з зарплати. На жаль, якщо раніше можна було просто забанити аську, сьогодні чат насильно включається у вікні з Фейсбуком. Тобто, стежити за відсутністю чату може тільки сама людина і тільки в разі, коли він задумається про те, на що йде половина дня і чому він так мало встигає.
Я відкрив один з головних секретів ефективності організації свого робочого часу: не відволікатися на мікроповідомлення. В них ніякої цінності немає, будь-яке повідомлення, якщо воно цінне, може почекати годину-другу. А в цей час я якраз встигаю попрацювати.

джерело фото google.com

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.