ТОП найкращих книг 2015 року

2015-й був чудовим роком як для книголюбів, так і письменників, дебютантів, довгоочікуваних прем’єр відомих майстрів пера та критиків, які рецензують сучасні видання, складають найрізноманітніші рейтинги, що допомагають читачам орієнтуватись у світі сучасної літератури.

Враховуючи кількість продажів друкованих книг, а також їх популярність серед читачів, спеціалісти і визначають найкращі видання, підсумовують літературний рік. Підводить риску і PERTUSIN.

Але ми не буде оголошувати результати тих чи інших соцопитувань, будувати діаграми, робити SWOT-аналізи чи ще щось подібне, а просто озвучимо свій ТОП, до якого увійшли книги, що ВРАЗИЛИ нас у 2015 році НАЙБІЛЬШЕ.

Отже, ТОП від PERTUSIN виглядає наступним чином:

1. Сергій Бут. «Листи з того світу».

Листи з того світу

Андрій, студент-археолог, під час реставрації старовинного склепу знаходить дивну схованку. У ній лист невідомої жінки, яка благає того, хто знайде послання, врятувати її дочку. Хлопець вирішує знайти цю жінку і потрапляє у вир несподіваних та небезпечних пригод…

2. Богдан Ославський. «Льонтом. Дороги і люди».

Льонтом

Льонтом – ходити без діла, вештатися, валандатися. Так кажуть у Великій Кам’янці, де почалася дорога Богдана Ославського. Вона привела його від київських електричок через кубанські рівнини й гори Кавказу, піски Кизилкумів і Каракумів, базари Самарканда та Бухари, через Ферганську долину знову до України. З рюкзаком, спанням на узбіччях у наметі й готуванням їжі на газовому пальнику. З радістю приймати дароване, ділитися і довіряти. Разом з тим проза Богдана Ославського – більше ніж опис побаченого й почутого. Це спроба віднайти те загальнолюдське, що єднає українця з узбеком, казаха з киргизом чи грузина з росіянином. Навіть якщо це здається неможливим.

3. Збірка детективної прози «Це ж елементарно, сер».

Це ж елементарно, сер

Детективи та звичайні люди з різних міст (оповідання з позначкою «Асфальт») та сіл (оповідання з позначкою «Рілля») розкривають злочини, попереджають їх, або раптово потрапляють у самісінький центр захопливих подій. І це все6 описано у стилі класичного світового детективного жанру. Поряд з оповіданнями молодих авторів у збірку увійшли твори метра українського детективу Андрія Кокотюхи та переможця конкурсу «Коронація слова» Богдана Коломійчука.

4. Поліна Жеребцова «Мураха у скляній банці».

Мураха у скляній банці

Війна очима дитини… Авторка двадцять років прожила у Грозному і війну в Чечні бачила на власні очі. Перший запис у щоденнику вона зробила в березні 1994 року, коли їй було дев`ять років. А вже в жовтні на вулицях почали стріляти, а в небі кружляли російські літаки… Перше кохання, конфлікти з мамою та однокласниками здавалися б звичайними, якби не те, що довелося їй пережити: голод, бомбардування і смерть, яка чатує на кожному кроці.

P.S. Окрім книг, виданих у 2015 році, нашу увагу привернуло і декілька з 2014-го. Це – романи Андрія Кокотюхи «Осінній сезон смертей», Ірен Роздобутько «Подвійна гра в чотири руки» та збірка оповідань Надії Гуменюк «Коханий волоцюга».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.