«Листи з того світу» – детектив зі смаком містики та авантюри

Минулого року в домівки багатьох українців буквально увірвався дебютний роман львівського письменника Сергія Бута «Листи з того світу». І, повірте, таке порівняння зовсім не голослівне. Книга, яка вийшла друком у «Клубі сімейного дозвілля», цілком виправдовує його. Навіть більше, не залишає жодних сумнівів у цьому.

2014 року роман отримує відзнаку на «Коронації слова» і виходить друком. А такий тандем подій у світі сучасної української літератури має значну вагу. Плюсів додає й те, що це – роман-детектив, а в цьому жанрі в Україні працює не так багато авторів.

lysty z togo svitu

Видання виходить у світ під обкладинкою, яка одразу привертає до себе увагу, адже нагадує швидше постер до фільму. Проте саме це і стало для роману своєрідним каменем спотикання. Багатьох потенційних читачів така обкладинка, відверто кажучи, відштовхувала. Про це свідчить численна кількість повідомлень у мережі Інтернет та обговорень серед поціновувачів сучасної української літератури. Рятувало ситуацію, як стверджують прихильники «Листів з того світу», тільки одне – поради все-таки прочитати цю книгу від друзів, родичів, літературознавців, які вже встигли поринути у світ детективу зі смаком містики та авантюри.

Привертає увагу до книги й анотація, яка, як і схвальні відгуки про роман доктора філологічних наук Софії Філоненко та майстра детективного жанру Андрія Кокотюхи, закликає прочитати твір: «Студент Львівської політехніки Андрій Багрій – майбутній реставратор і пристрасний колекціонер старожитностей. Одного разу, працюючи на Личаківському цвинтарі, у склепі, де півстоліття тому поховали двох немовлят, Андрій знаходить старий лист… Це справжній крик про допомогу – прохання врятувати викрадену дитину. Заінтригований Андрій вирішує дізнатися, що насправді трапилося багато років тому. Він і не здогадується, у який лабіринт лячних таємниць заведе його це розслідування…».

Інтригує, чи не так?

То ж сміливо можемо сказати, що і відзнака «Коронації слова», й оригінальна обкладинка, відгуки знавців та звичайних любителів сучасної української літератури, унікальна суміш детективу та містики не тільки збільшують інтерес до книжки, а просто вимагають, зручно вмостившись, негайно розпочати читати! Після першого десятка сторінок зрозумієте, що не пошкодували. Роман не просто швидко читатиметься – ви «поїдатимете» його сторінка за сторінкою. Сюжет не відпускатиме. А його нові повороти триматимуть вас наче на гачку. І, щоб з нього зіскочити, у вас буде тільки єдиний варіант – дочитати до кінця!

Дітище Сергія Бута буквально просякнуте таємницями та містикою: ворожіння на кавовій гущі, спіритичні сеанси, ворожки, привиди, секрети з минулого…

Складається враження, що роман двовимірний. І така думка виникає не тільки в пересічного читача. Про двовимірність говорять і видатні автори сучасності. «Або світ справді двовимірний, думаємо ми разом із героєм, або нас усіх хтось намагається майстерно заплутати. Хто цей підступний та хитрий зловмисник? Яка його мета? Невже звичайні листи, знайдені у старому некрополі, здатні розбуркати Зло, котре до пори дрімало, чекаючи на свій тріумфальний вихід?» – зазначає Андрій Кокотюха.

Але сюжет, що ліг в основу «Листів з того світу» Сергія Бута, навмисно залишимо у секреті, адже значно цікавіше буде дізнатись про все самому, як це зробили тисячі читачів в Україні. І цифра ця далеко не завищена, адже книжка впродовж 2014-2015 рр. не тільки вийшла солідним тиражем, а й пережила декілька додаткових, тому твір сміливо можна назвати «бестселером».

Погодьтесь, таке звання буде справедливими, адже для молодого письменника, який тільки-но з’явився на творчій арені, це значний успіх. Тому вважаємо, що детектив Сергія Бута таки «увірвався» в життя українців. А в майбутньому ще багато хто потрапить на його гачок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.