Новий сезон, Львів та «Особистий простір»

Творче об’єднання «PHOENIX» та Літературна зала Галереї мистецтв Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника продовжують знайомити кам’янчан та гостей міста із творчим доробком українських письменників сучасності.

7 вересня «феніксівці» розпочали новий сезон літературних зустрічей – у Великій залі Галереї мистецтв відбулась презентація книги Віоліни Ситнік «Особистий простір», що стала особливою як для «феніксівців», так і для письменниці – творче об’єднання «PHOENIX» уперше презентувало видання одного із своїх засновників, а Віоліна Ситнік – першу власну книгу. Щоправда, трохи раніше авторка виступила співавтором у 5 популярних збірках – «Теплі історії про кохання», «Балачки про все на світі», «Теревені аж до ранку», «Теплі історії у стилі БЛЮЗ», «Птаха».

Видав «Особистий простір» волинський видавець Микола Мартинюк (Луцький поліграфічно-видавничий дім «Твердиня»). Перша «ластівка» Віоліни Ситнік вийшла тиражем у 5000 примірників, що надзвичайно радує, адже дебютні тиражі рідко бувають саме такими. Ще більше приємностей додає і той факт, що такими ж накладами у ПВД «Твердиня» вийшли і книги лауреатів міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Випадковість? Певно, що ні. Просто мало бути саме так. І книга дійсно варта того.

Чим же приваблює вона? Чим зачаровує читача настільки, що неможливо зупинитись? Навіть, якщо читатимеш цілу ніч? Чому не залишає байдужим? Як виникла ідея збірки? Як працювала авторка над рукописом? І взагалі, яка ж вона, Віоліна Ситнік? На усі ці та низку інших запитань можна було отримати відповіді під час зустрічі із письменницею. Ми ж обмежимось інформацією про саму книгу, адже про авторку на своїх шпальтах «КлюЧ» уже розповідав.

«Особистий простір» розповідає про одвічну проблему сучасної жінки – будувати кар’єру чи сім’ю? А також про те, що робити, коли ти ще така молода, але набагато успішніша за деяких чоловіків? Та й не деінде, а в мистецтві! Проте найблискучіша кар’єра не зігріє довгими зимовими ночами, а чоловік, який обіцяє бути навіки з тобою «в горі і радості», може швидко забути обіцянку. Так багато запитань, так важко знайти єдино правильну відповідь…

Саме такі оповідання – яскраві, ніжні й ліричні, іронічні й цинічні, а подеколи навіть жорсткі та абсурдні – ви знайдете на сторінках збірки оповідань «Особистий простір».

3

«Ви полюбите цю книжку. Або ж волітиме забути, що читали її, адже інколи буде зовсім несолодко, але точно вона не залишить вас байдужими. Лише, якщо перегорнув останню сторінку». – йдеться у анотації до видання. І це дійсно так. Багато хто з тих, хто прочитав книгу, уже переконався у цьому і встиг поділитися своїми враженнями у соцмережах. Досить широкою є і географія «Особистого простору». Збірку прочитали уже в Львові та на Львівщині, Києві та на Київщині, Черкасах, Чернігові, Стрию, Дунаївцях, Луцьку, Тернополі, Франції, Австрії та, звісно ж, у Кам’янці-Подільському.

Зазначимо і те, що на презентацію збірки завітав лауреат міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» Артур Закордонець (Хмельницький), який так відгукнувся про літзустріч: «Читав у інтерв’ю Макса Кідрука, що на початку кар’єри найбільшим страхом для нього була пуста зала на презентації. Тут (на презентації, – прим. автора) було повно людей, ще підходили в процесі і я бачив, як приносили додаткові стільці. Віоліна була чарівна і спокійна, хоча кілька разів казала, що хвилюється. По-моєму, це просто такий спосіб боротися з хвилюванням».

Далі на творче об’єднання «PHOENIX» чекав ХХІІІ Форум видавців, який відбувся у Львові 15-18 вересня. Усім поціновувачам сучасної української літератури «феніксівці» та ПВД «Твердиня» у Львівській національній науковій бібліотеці ім. В.Стефаника провели другу презентацію «Особистого простору».

2

Після її завершення Віоліна Ситнік поспілкувалась із відомою радіоведучою Оксамиктою Блажевською, яка взяла у письменниці ексклюзивне інтерв’ю для програми «Книжковий сюжет», що виходить на хвилях національного радіо. То ж незабаром про «Особистий простір» дізнається ще більше любителів книжкових новинок.

Не заставили на себе довго чекати перші відгуки про літзустріч і у Львові. Уже наступного дня враженнями від презентації та «Особистого простору» у Facebook поділилась письменниця Наталія Гурницька («Мелодія кави у тональності кардамону», «Львів. Кава. Любов», «Україна в мені»): «Чудова презентація! Дякую від усього серця! А книжку я уже розпочала читати! Супер! Вона не розчарувала, а є саме такою, як очікувала. Кожне оповідання – це цілий особливий світ і кожне яскраве, мудре, цікаве і глибоке! Дякую щиро, Віоліно!».

Також зі слів видавця Миколи Мартинюка стало відомо, що зовсім скоро «Особистий простір» з’явиться на книжкових полицях мережі книгарень «Є».

Побували «феніксівці» і на зустрічі із французьких письменником Фредеріком Бегбедером, польським – Янушем Вишневським, літературних читаннях від «Гранослова», презентації книги Оксани Радушинської «…Коли сонце було стозрячим. Амулет волхва», світській вечірці від міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», на книжковому ярмарку в Палаці Потоцьких, поспілкувались за філіжанкою кави із письменниками, з якими уже співпрацюють не один рік, познайомились з новими авторами та запросили їх із презентаціями своєї творчості у Кам’янець-Подільський.

Тож продовження сезону літзустрічей від творчого об’єднання «PHOENIX» обіцяє бути цікавим. Хто ж саме завітає найближчим часом до сивочолого Кам’янця, дізнаєтесь уже зовсім скоро – 7 та 15 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.