“Балачки про все на світі”. Марина Братко, Мирослава Кошка, Олена Некрасова, Слава Світова, Віоліна Ситнік.

Світ зітканий з історій. Безлічі історій. Навряд чи хтось порахує їх. Не знайдеться й того, хто б переповів усі ті життєві хроніки. Або ж умістив під обкладинкою однієї книги.

«Це неможливо!» – так, певно, скаже кожен. Але неможливе так би і залишалось неможливим, якби не знайшовся сміливець усе змінити. Ще й не один. Їх п’ятеро! Усі – дівчата. Киянки Слава Світова, Мирослава Кошка, Олена Некрасова, Марина Братко та кам’янчанка Віоліна Ситнік кинули виклик долі й спробували помістити увесь світ в одній книзі. І назву їй дали відповідну – «Балачки про все на світі».

Яскрава жовта книжечка з різними дівочими дрібничками на обкладинці ніби магнітом притягує до себе. Контрольний постріл робить слоган видання: «Книжка не для полички». Хіба можливо встояти? Ні! Ця книга – наче сонячний зайчик, тільки впіймай її. Тому вибору не залишається. Так і кортить впіймати!

А що ж під обкладинкою збірки?

Насамперед, гортаючи сторінки цієї сонячної книжки, зупиняєш погляд на чудових ілюстраціях талановитої художниці Олени Гаврищук. Особливих ноток додає і те, що малюнки не тільки можна розглянути, а ще й розмалювати!

А як же історії? Не переживайте, їх тут багато! Якщо до наших підрахунків долучити математику, то досить легко визначимо, що кожна письменниця – авторка 1/5 книги. А це чимало! Читати, повірте, є про що! Історії ще й не прості, усі – кумедні. І, як зазначає назва, таки про все на світі. Таких дівочих історій з гумором не видавав, певно, ніхто. А от видавництво «Discursus» зуміло!

Приміром, в одному з оповідань читаємо історію про парасольку, безхатченка Васю і щастя, в іншому – про епітети, пієтет та епатаж, в третьому – про романтичну зустріч головної героїні із Фредді Крюгером, в четвертому – про сову Афоню Миколаївну та потаємні мрії, в п’ятому – про сватання, почуття і котлети по-київськи, у шостому – про голод та свіжовипечене щастя, у сьомому, але далеко не в останньому – про дві гвоздики та білі тапочки для свекрухи. Усі історії, як стверджують авторки, ПРО кожну і ДЛЯ кожної.

Вони нанизані немов кольорові коралі на нитку. Викликають не тільки посмішку, а й зачіпають найпотаємніші струни душі, адже, окрім ноток гумору, в них ще чимало філософії. Тому, посміявшись досхочу, розумієш, що в цих історіях значно більше глибини, ніж здається на перший погляд. Тут ЖИТТЯ в усіх його барвах. Що ж поробиш?.. Такий він – короткий жанр.

Збірка стане відмінним смаколиком до філіжанки ароматної кави чи запашного чаю, адже вона – чудовий настрій, вибуховий сміх і це – ТВОЯ історія теж.

Якщо «Балачки про все на світі» – тільки перша ластівка з цілої серії таких книжечок, тоді, гадаємо, письменницям таки вдасться здійснити неможливе – розповісти про все на світі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.