Андрій Кокотюха. «Осінній сезон смертей».

«Осінній сезон смертей» – один із останніх детективних романів неодноразового володаря головних премій престижного літературного конкурсу «Коронація слова» Андрія Кокотюхи, що вийшов друком у видавництві «Книжковий Клуб «Клуб сімейного дозвілля» в 2014 році.

Вже з перших сторінок читач потрапляє у вир гостросюжетних подій. Місто сколихнула низка вбивств, жертви – привабливі дівчата, яких було задушено.

Несподівано для себе кореспондент міської газети Андрій Шкарада опинився підозрюваним. Дівчину, з якою він познайомився напередодні, знайшли мертвою. Тільки щаслива випадковість допомагає йому довести своє алібі.

Але сезон смертей триває, і Андрій вирішує будь-якою ціною зупинити маніяка, навіть якщо вбивцю доведеться ловити на живця, адже для колишнього кримінального репортера розкрити серію злочинів – не просто шанс зняти із себе обвинувачення, а щось значно більше. Ніби професійний обов’язок або загострене почуття справедливості. Називайте, як хочете, але просто сидіти склавши руки Андрій не міг. Він, не задумуючись ні на мить, приймає виклик підступного вбивці.

Що ж до манери письма та подачі Андрієм Кокотюхою вервечки подій взагалі, слід зазначити, що основною рушійною силою, таким собі «двигуном», що рухає події, в романі виступають діалоги, об’єднані невеликими та водночас змістовними абзацами, які вміщують описи та роздуми головного героя. Діалоги «ведуть» сюжет твору. Така манера автора робить «Осінній сезон смертей» кінематографічним. Кокотюха ніби знімає кіно. І, як показує неабиякий успіх роману, знімає вдало.

Так автор створює роман, який надзвичайно легко читати. Читач отримує таку собі «легку прозу». Але в зміст цього слова ми ніяк не вкладаємо щось несерйозне, на кшталт дешевих романів для домогосподарок. А навпаки – якісний та цікавий продукт, що підкорив мільйони читачів по всій Україні.

Як стверджує доктор філологічних наук Софія Філоненко, Андрій Кокотюха вміє приголомшити, заплутати, пустити читача хибними стежками, приспати його пильність, щоб у фіналі вразити безжальною ясністю фактів.

Тільки почніть читати його детектив – спинитися буде неможливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.