13 різдвяних історій від «ВСЛ»

Напередодні католицького Різдва «Видавництво Старого лева» у 2013 році презентувало збірку оповідань «13 різдвяних історій». Таким чином, як зазначили упорядники, дитяче видавництво вирішило зайти на дорослу територію, популяризуючи разом із 5 дитячими книгами Різдво – тепле родинне свято.

До книги майже на 180 сторінках увійшло 13 оповідань від сучасних українських письменників. Авторами історій стали: Дзвінка Матіяш, Костянтин Москалець, Софія Андрухович, Галина Вдовиченко, Маріанна Кіяновська, Мар’яна Савка, Андрій Бондар, Сергій Жадан, Ірена Карпа, Христя Венгринюк, Оксана Луцишина, Лариса Денисенко, Андрій Курков.

Ці 13 різдвяних історій насправді дуже різні, проте водночас вони взаємно доповнюють одна одну, як пазли великого полотна. Як саме життя. Як, зрештою, Різдво для кожного з нас, яке містить у собі значно більше сенсів, аніж традиційна картинка родинної ідилії – довкола столу з дванадцятьма стравами. Тут реальність і містика, гумор та іронія, філософське осмислення буття і трепетне світло любові, яка є істинним проводирем, як Вифлеємська зірка – крізь темінь різдвяної ночі.

«Кожен написав якусь свою емоцію і книга вийшла дуже багатогранна. Від такого сакралізованого Різдва, як скажімо, у Дзвінки Матіяш із братом-заїкою, який рятує маленьке кошеня у снігах, до абсолютно фантасмагоричної речі Лариси Денисенко, яка зіронізувала на тему того комерційного Різдва, яке заполонило всі наші ефіри і супермаркети». – зазначила на презентації книги у Києві Мар’яна Савка – співавтор та за сумісництвом упорядник видання.

Про свої твори розповіли і їх автори.

Ірена Карпа: «Це історія почута від кума. Історія такого собі соціопата, який зустрічав Різдво. Він хотів, щоб від нього відчепилися всі його родичі з їхніми пончиками з розовим варенням і шинкою, і просто дали йому подивитись телевізор. А чим це все закінчилося, треба дочитатися».

Андрій Бондар: «Це шматок цінного людського досвіду, інтерпретація Різдва як події, як метафори, поля, навколо якого відбувається щось магічне, сакральне».

Книга «13 різдвяних історій» стала найбільш продаваною у книгарні «Є» на початку 2014 року. Новинні ресурси буквально зарясніли заголовками на кшталт «13 різдвяних історій» купують найбільше». Але це зовсім не означає, що БУМ навколо видання пройшов і про книгу забули. Ні. Цікавляться збіркою прихильники сучасної української літератури й донині. Особливо – у період новорічно-різдвяних свят.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.