Задоволення з життя несе рух

Гарною хоче бути і 13-літня панянка, і пані пенсійного віку. Звісно, нині маємо для того, широкий вибір і косметики, і омолоджувальних процедур. Якими були ідеали краси у наших прабабусь? Як вони позбавлялиь зморщок? Заглянемо у давні записники з бабусиної скрині.

  • Годинку-дві денно треба найти на здоровля. Домашню чи иншу працю так розділити, щоби й на рух і порт лишалося часу. Балі, забави, відвідини не все є радістю. Часом вони лише обов’язок. Радість з життя несе рух, праця і гармонійне співжиття всіх домашних. Се цілюще джерело вдоволення з життя, погоди духа, енергії і щастя.
  • Радість не приходить до нас сама. Мусимо її сотворити і в собі знайти. Треба злегковажити всю журбу, турботи і недостатки. Хиба ж є на світі людина, що їх не мала б? Треба енергії і сили волі, щоби се все побороти і жити радісним життям, смійтеся і тіштеся, як ваші діти, відживайте в них.
  • На мою думку, зморщками не треба зовсім журитися. Вони виступають аж коло 35 року життя, а коли ведеться раціональний спосіб життя – то ще й пізніше. До того гарний, естетичний і свіжий вигляд важнійши, як кілька зморщків.
  • Навіть так звані курячі лапки не є такі страшні й неприємні. Се складки коло очей, що повстають при сміху. Кажуть, що мають їх добрі люди, а до того вони причиняються до сердечного, щирого вигляду лиця.
  • Серед нашого селянтва є знані невинні середники народньої косметики, яких кожна жінка без шкоди може уживати. Загально уживають у нас сільські дівчата вивару з любистку, васильків і материнки та обмивають ним лице. Засушений чи свіжий любисток носять за пазухою, щоби тіло їх було запашне. Не найдете по селах городчика, де дівчина не посадила б собі материнки, мятки, васильків і любистку та при помочі чародійного впливу зілля не піддержувала своєї краси.
  • Коли працюємо, треба конче мати в душі радість і вдоволення з тої праці. Недостача погідної думки при праці відбивається від’ємно на нервах, здоровлю і красі. Взагалі уникати роздраження і поспіху.
Текст з книги Осипи Заклинської "Як добути красу і задержати молодість та здоровля", 1929 р. видання, яке недавно вийшло друком у репринтному вигляді у видавництві "Богуславкнига".

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.