Хата для «професорів»

Ліна Бєрова
Ліна Бєрова

Де в Карпатах є академія халви і кафедра неземного блаженства?

Всесвітня Академія халви, пурги, астральної дурості і густого хутра. А ще безліч кафедр, серед яких, подаю мовою оригіналу, «корейського академического прощупивания и спонтанно-фонтанного смеха», «инфернальной ангедонистики и неземного блаженства» тощо. Усе це вигадали і «започаткували» мешканці Хати для всіх, яка нещодавно відкрилася в селі Пістинь Косівського району, що на Іванофранківщині. Потрапити до Хати може кожен. В гості чекають всіх хороших, мирних і тверезих людей віком від 6 до 120 років, що дотримуються правил. Про Хату, її правила і відвідувачів – її засновниця Ліна Бєрова.

 

Про відкриття.

Відкрилася наша Хата 20 липня. Лише за 10 днів у нас встигли побувати 20 осіб. Як не раз переконливо довів президент Академії Вільних Подорожей Антон Кротов, в будь-яке житло людей може поміститися скільки завгодно, а у нас ще й будинок великий, тому приїздіть, місця вистачить. Поки що наш рекорд – це 11 осіб, які одночасно жили в хаті, але при цьому нам було доволі просторо і добре.

Урочисте відкриття Хати

Урочисте відкриття Хати

Про ідею.

Виникла ця ідея спонтанно, коли я дізналася, що за ті гроші, які я плачу у себе в Мюнхені за кімнату, в Карпатах можна зняти цілий будинок. Водночас я згадала про проект Антона Кротова, «Будинок для Всіх», який проводився вже 14 разів у різних містах і країнах (серед них Іркутськ, Архангельськ, Антананаріву, Каїр, Джокджакарта, Мехіко, Берлін) і тут же ж дізналася, що він збирається робити Будинок для Всіх в Берліні. Я відразу вирішила йому в цьому допомогти і подивитися, як це робиться, що важливо під час пошуку будинку і організації спільного життя. У моєму карпатському проекті набутий досвід виявився дуже корисним. Наприклад, я зрозуміла, що для мене краще підшукати варіанти житла заздалегідь, через Інтернет, а не робити все на місці. Таким чином, нам вдалося знайти зручно розташований будинок, господар якого адекватно ставиться до великої кількості людей.

 

Про людей.

Люди до нас приїжджають дуже різні, в основному поки що з України, але був також один хлопчик-велосипедист з Росії, інший – з Білорусі, на початку серпня прийняли наших друзів з Росії – Антона Кротова і його супутницю. До цього часу всі знаходили собі в будинку і місце, де лягти, і людей, з якими поспілкуватися. Мені цікаво спостерігати за спілкуванням і поведінкою людей різних психотипів, тому конкретних побажань або очікувань до мешканців я не маю – головне, щоб вони дотримувалися наших правил, брали участь у спільному господарстві і з повагою ставилися до інших мешканців Хати, навіть якщо ті сильно відрізняються від них самих. Залежно від людей, які збираються у Хаті, змінюється і атмосфера, за цим теж шалено цікаво спостерігати. Особливих проблем і конфліктів у нас поки що не було – всі відповідально вносять свій внесок у поліпшення, наповнення і очищення нашого спільного простору, і навіть маленьких дівчаток 8 і 11 років, які приїхали разом з мамою і ніколи до того не бували ні в гостях, ні на природі, вдалося більш-менш успішно інтегрувати в колектив, завдяки зусиллям інших мешканців нашої Хати. 

Пістинські вечори

Пістинські вечори

 

Про Хату

Наша Хата – це справжній архів сімейної історії з пилом минулих сторіч, старими фотографіями і різним мотлохом на горищі. Тим не менше є електрика, вода, холодильник і газова плита. Декілька ліжок також є, але місця на них гарантувати ми не можемо, так що приїжджайте щонайменше зі спальниками (на підлозі лежать килими, і люди невибагливі можуть розміститися просто на них, без карематів). За бажання на подвір’ї можна поставити намет і розміститися в ньому. Всі охочі приїхати до нас мають насамперед прочитати правила Хати: http://tiani-tolkay.livejournal.com/403341.html, після чого написати мені короткий лист про себе, lina.berova@gmx.de), повідомивши приблизні дати перебування в Хаті, а в день приїзду зателефонувати , і я вас зустріну. Привозите чай, їжу вегетаріанську, подовжувачі, електрочайники. Потрібно мати свою тарілку, ложку, горнятко.

 

Про академію і академіків.

Спочатку ми хотіли прикрасити хату цитатами відомих особистостей: Ейнштейна, Вуді Алена, Сальвадора Далі та ін. Але потім ми з Маестро (Ілля Платонов) вирішили – це неправильно. Бо ми і наші друзі – великі мандрівники, письменники, філософи нічим не гірші, а якщо бути відвертими, то набагато кращі за вищеназваних громадян. І саме їхні великі цитати ми вирішили розмістити на стінах хати і зробити надбанням всього прогресивного людства. А ще відкрити Всесвітню Академію халви, пурги, астральної дурості і густого хутра – скорочено ВАПХаГуМАГ. Встигли «взяти на роботу» гостя з Білорусі Максима. Його призначили завкафедрою наукової ліні і навіть видали «офіційну» довідку, аби в його рідній країні, де нещодавно запровадили відповідальність за неробство, до нього не чіплялися.

 «Офіційно» працевлаштований

«Офіційно» працевлаштований

 «Офіційно» працевлаштований

«Офіційно» працевлаштований

За  три тижні, відколи Хата приймає гостей, кафедр значно побільшало. А ще тут створили Орден  юних лінінців (від імені засновниці – Ліни). Усіх, хто хоче разом з нами писати наші «Пістинські хроніки», чекаємо в гості до 31 серпня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.