Експеременти, які вчать та дивують

Відео з фізичними експериментами часом виявляються куди більш захоплюючими, ніж блокбастер з найвищим бюджетом. Pertusin зібрав кілька роликів на YouTube, які в черговий раз доводять, що наука здатна викликати захоплення.

Анатомічна томографія тіла людини

Відео являє собою змонтовані зображення, які були отримані в ході вивчення тіла чоловіка. Його труп був охолоджений в желатині до -71 градусів за Цельсієм, а потім розрізаний на найтонші шари. Кожен зріз при цьому був індивідуально сфотографований.

Сніг швидкого приготування

Поліакрилат натрію – це суперабсорбентний полімер, який виглядає як білий порошок. При додаванні води іони натрію вивільняються, що розмотує щільно скручені полімерні ланцюги. В результаті з’являється щось схоже на штучний сніг.

Чарівний пісок

У ролику показаний пісок, просочений спеціальним водовідштовхувальним розчином; пісок залишається абсолютно сухим, навіть якщо висипати його у воду.

Йодний годинник

В ході реакції розчин спочатку повільно набуває бурштинового кольору, потім різко стає темно-синім, потім повільно знову набуває безбарвного забарвлення; процес повторюється по колу кілька разів.

Фараонова змія

Фараоновими зміями називають цілий ряд реакцій, які супроводжуються утворенням пористого продукту з невеликого обсягу реагуючих речовин. У відео ми можемо спостерігати, як після нагрівання роданиду ртуті спучується нітрид вуглецю. При русі він захоплює чорний сульфід ртуті (II), і виходить жовто-чорна пориста маса. В результаті зі шматочка роданиду ртуті вилазить “змія” чорно-жовтого кольору.

Найпростіший електродвигун

Досвід по створенню двигуна із звичайної батарейки, магніту і мідного дроту демонструє базові принципи електродинаміки.

Викривлення струменя води

На відео відображений ефект, який неможливо побачити неозброєним оком, а можна розглянути тільки завдяки високошвидкісній камері. У ході досвіду гумовий шланг кріпиться до низькочастотної колонки так, щоб він торкався динаміка. Коли той починає виробляти звук частотою від 23 до 25 Гц, вібрація передається потоку води, і струмені набувають незвичайної форми.

автор головного зображення David Chesterfield/Flickr

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.