Мужчина-легенда, який шиє, вишиває і не тільки….

В тому, що рукоділля “не для чоловіків”, ви переконаєтесь раз і назавжди, лиш краєм ока глянувши на фантастичні роботи Каффе Фассета.

“Король кольору”, “Принц малюнка”, “Мік Джаггер світу плетіння” – всіх цих гучних титулів домігся один чоловік – Каффе Фассет (Kaffe Fassett).

Плетіння, вишивка, квілтінг, гобелен, мозаїка і живопис – він займається різними видами рукоділля, і при цьому всі його роботи незмінно хороші: неймовірно яскраві та життєрадісні.

Каффе впевнений, що джерело його творчого натхнення потрібно шукати в дитинстві: “ми з друзями влаштовували собі розваги, створюючи костюми із всякого лахміття”.  Не маючи ресурсів, хлопці перетворювали кришки від кухонного посуду в прикраси для різдв’яної ялинки і ліпили ангелів з пап’є-маше.

Знайомство Фассета  з плетінням було випадковим. Одного разу він поїхав на фабрику з виробництва шотландської шерсті і надивившись по дорозі неймовірних картин місцевих пейзажів, дев’ятнадцятилітній Каффе вирішив виразити свої враження з допомогою пряжі. Він одразу купив 20 мотків шерстяної пряжі і кілька наборів спиць. Випадкову попутницю в поїзді попросив показати, як почати плетіння і сплести лицьову та виворітну петлі… Таким же стрімким було освоєння вишивки, квілтінгу, мозаїки. Здається, він нічому не вчився – просто брав і робив. І у нього виходило, і виходило дуже добре!

Як і водиться, у Фассета є не лише шанувальники, але і вельми сурові критики. Багато досвідчених людей, що займаються плетінням та вишивкою нарікають на його “брудний виворіт”, а теоретики-колористи говорят про те, що його кольорові поєднання “неможливі”.

“Я ходив у художню школу шість місяців, теорію кольору вивчав п’ять хвилин, але впевнений, що можна прочитати багато книжок і зробити все так, як вас вчили, а в результаті отримаєш щось невиразне та нецікаве” – сказав Каффе.

“Людей трохи дивує мій послужний список тому, що я займаюсь одразу різними видами творчості. Але наcправді всі вони пов’язані з кольором. Адже колір може змінювати життя”. Майстер переконаний, що миcтецтво – відмінний спосіб заповнити своє життя суттю. І в цьому він абсолютно правий.

 

Подивитися роботи і познайомитись з творчістю художника можна на його сайті : www.kaffefassett.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.