Коли підлітки розслідують злочин із Королем Даркнету (16+)

Повість-детектив Олени Рижко «Король Даркнету» – одна із книг-новинок про і для підлітків, що вийшли друком у видавничому центрі «Академія» 2018 року. Видали детективну історію до львівського БукФоруму, який цьогоріч пройшов з 19 по 23 вересня. Тож своїх перших читачів видання знайшло саме у дні наймасштабнішого книжкового ярмарку в Україні і, як зазначили в видавничому центрі їх було чимало, адже книга увійшла до п’ятірки топ-продажів «Академії» на БукФорумі.

Інтригує, чи не так? Але то, насправді, лише один із «гачків», на які потрапляє підліток-читач, серфуючи сторінками мережі у пошуках хорошої книги для читання. Детективна повість підкупає не тільки цим.

Ще більшої зацікавленості додає анотація до твору: «У цій книзі є кримінальна інтрига, загадковий сюжет, незвичні персонажі й несподіваний фінал. Усе – як в детективі. А любов із присмаком небезпек – як у психологічній повісті». Чим не ще один «гачок»? Тим більше, що повість такою і є. Але то книголюб зрозуміє лише тоді, коли перегорне її останню сторінку.

Сказати, що книжка цікава, значить не сказати всього до кінця. Окрім того, що вона захоплює із перших сторінок і не відпускає до останніх, у неї приємний післясмак. З одного боку хочеться ще, з іншого – радієш, що все закінчилось. Питання в іншому – як саме закінчилось? Але тут карти не відкриватимемо нікому, бо що ж це за читання для тих, хто тільки думає придбати або щойно придбав книгу? За спойлери не похвалять, однозначно! То що ж чекає на читача у повісті-детективі «Король Даркнету»?

А от що… Під час романтичної прогулянки берегом річки Яр та Стефа натрапляють на сліди злочину (ну добре, вмовили, відкриємо одненьку карту – вони знаходять не просто сліди злодіяння, а натрапляють на труп невідомого) й опиняються в епіцентрі кримінального розслідування. Як підлітків, такий вир подій, звичайно, страшенно лякає, але в кожного з них є ще власні причини для тривог: під загрозою подорож Стефи до Парижа, а в Яра ще гостріші підстави уникати розмови з поліцією. Про них він не наважується розповісти навіть Стефі. Урешті пара закоханих вирішують самотужки з’ясувати обставини злочину і беруться за власне розслідування. Проте ця спроба приносить лише нові проблеми. Їм доводиться приймати складні рішення, терпіти погрози і навіть, скориставшись допомогою загадкового хакера Короля Даркнету, зазирнути в тіньовий сегмент інтернету – даркнет. Але хакер – не єдиний рятувальник. Їм також допомагає брат Яра – Данило. Проте в певний момент усе стає надто заплутаним, а повітря навколо настільки наелектризованим, що здається от-от уразить струмом. У результаті стосунки Яра і Стефи мало не зазнають краху – дівчина змушена змінити плани, хлопця арештовують…

То чи буде щасливий фінал, якщо Данило запізно дізнається про те, що його брат втрапив у халепу, а в найвідповідальніший момент навіть таємничий хакер не може їм допомогти?

P.S. А ось вам іще один «гачок» – давня подруга Яра Летта. Виявляється, у хлопця Стефи є «темне» минуле, яке він ретельно приховує. Летті відомо все, але вона нікому й словом не обмовиться про таємницю Яра. Чому? Бо сама є частиною його минулого…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Отримувати нові коментарі по пошті. Ви можете підписатися без коментування.